- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Józefowie powstaje żłobek

- Reklama -

„Kajtek – Gminny Klub Dziecięcy” tak będzie się nazywać pierwszy żłobek samorządowy, który powstanie w tym roku w Józefowie. W nowej placówce znajdzie się się miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat, a większość pieniędzy na jej utworzenie i prowadzenie gmina otrzyma z Unii Europejskiej.

– Wiemy już, że otrzymamy dotację, a teraz czekamy tylko na podpisanie umowy o przyznaniu pieniędzy. Będą one wykorzystane na remont i modernizację części naszego przedszkola, a także jej wyposażenie oraz wyżywienie maluchów, zatrudnienie kadry i funkcjonowanie placówki przez dwa lata – mówi burmistrz Roman Dziura.

- Reklama -

Oprócz dostosowania pomieszczeń na potrzeby dzieci samorząd chce przygotować dla nich taras z oddzielnym wejściem oraz zewnętrzny plac gier i zabaw. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie 3 opiekunów i 2 kolejnych osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki.

Przetarg na wykonanie prac remontowych ma być ogłoszony do końca lutego. Nabór dzieci jest planowany na marzec, a żłobek ma rozpocząć działalność 1 września tego roku.

Wartość kosztorysowa całego projektu sięga ponad 1 miliona 135 tysięcy złotych, z czego prawie 970 tysięcy stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. ekonomista mówi

    Ciekawe… Przyjmując 13 dzieci x 2 lata (funkcjonowanie żłobka) = 26 miejsc
    1 135 000 zł / 26 = 43 650 zł koszt stworzenia jednego miejsca dla dziecka, studia wychodzą taniej 😀

  2. Franio mówi

    I tak normalny człowiek nie dostanie pracy a dzieci wybiora ludzi bogatych

Zostaw odpowiedź