- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Józefowie będą recytować w roku Powstania Styczniowego

Rok 2023 jest Rokiem Powstania Styczniowego. Od ponad dwudziestu lat Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie i Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej nawiązują to największego w XIX wieku polskiego zrywu narodowego, organizując wspólnie Regionalny Konkurs Recytatorski im. Mieczysława Romanowskiego, powstańca i poety.

- Reklama -

Przed rokiem przesłuchania recytatorów odbywały się w Łukowej, a tym razem gospodarzem konkursu, który zaplanowano na 24 kwietnia, będzie MOK w Józefowie. Lista recytatorów jest już otwarta.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ich starsi koledzy ze szkół średnich. Jedna placówka może zgłosić maksymalnie pięciu swoich przedstawicieli. Każdy będzie mógł zaprezentować jeden utwór Mieczysława Romanowskiego, który zginął w bitwie pod Józefowem.

Zgłoszenia należy przesłać do 19 kwietnia na adres: Miejski Ośrodek Kultury ul. Krótka 9 23-460 Józefów albo pocztą elektroniczną na: mok@jozefowmok.pl.

Wstępem do recytatorskich zmagań będzie wycieczka szlakiem bitew Powstania Styczniowego, które GOK w Łukowej organizuje razem z józefowskim ośrodkiem kultury i Nadleśnictwem Józefów. Uczestnicy wyprawy odwiedzą miejsca bohaterskich walk, które powstańcy stoczyli 16 kwietnia pod Borowymi Młynami, 24 kwietnia pod Józefowem oraz 1 i 6 maja pod Kobylanką.

Wycieczka jest planowana na 21 kwietnia, ale termin przyjmowania zgłoszeń uczestników upływa tydzień wcześniej. Każda szkoła z powiatu biłgorajskiego może delegować maksymalnie pięć osób, a zgłoszenia trzeba wysłać do 14 kwietnia na adres: gokluk1@wp.pl lub dostarczyć osobiście do GOK w Łukowej.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.