Michałek Żak

- Reklama -

W jakich wnętrzach sprawdzą się krótkie firanki?

Krótkie firanki to takie, które zasłaniają okno aż za parapet – jednak nie zakrywają już ściany pomiędzy oknem a podłogą. W większości sklepów gotowe firany tej długości mają standardowe rozmiary, pasujące do okien w domach i mieszkaniach. W jakich wnętrzach krótkie firanki będą najlepiej pasowały? Czy to rozwiązanie, które stosuje się jedynie przy konkretnych wymiarach okien?

Do jakich okien pasują firanki krótkie?

Krótsze modele firanek sprawdzają się wyłącznie przy oknach standardowej wysokości. Nie stosuje się ich przy oknach balkonowych ani tarasowych, które sięgają podłogi – z krótkimi firankami nie wyglądałyby one dobrze. Można natomiast, wybierając odpowiednio dużą ilość metrów bieżących takiej krótkiej firanki, zakupić tę osłonę okienną na okna niewysokie, ale długie – nawet takie, które zajmują większą część długiej ściany w pokoju.

Firanki krótkie stosuje się w oknach o wszelkich kształtach, wykonanych z różnych materiałów, i we wszystkich kolorach – są dodatkiem uniwersalnym, który sprawdzi się w każdym domu. Potrafią one całkowicie odmienić wygląd wnętrza – miękka tkanina sprawia, że staje się ono wtedy bardziej przytulne i romantyczne. Miękka, jasna firanka doskonale zapewnia intymność, a przy okazji wpasuje się w styl każdego wnętrza – nawet nowoczesnego czy industrialnego, o ile jej wzór i fason zostanie odpowiednio dobrany!

Firanki krótkie do małych czy dużych pomieszczeń?

W dużych, przestronnych pomieszczeniach z małymi oknami z powodzeniem można zastosować nawet bogato marszczone czy drapowane firanki niesięgające podłogi, czyli krótkie. Dodadzą one przytulnego charakteru wnętrzu i ozdobią je w wybranym stylu.

Z kolei w małych, ciasnych wnętrzach niespecjalnie sprawdzają się długie firany, bo chociaż optycznie je podwyższają, to mogą dać wrażenie przytłoczenia. Dużo lepszym wyborem będą lekkie, cienkie firanki sięgające za parapet, które zapewnią właściwy efekt dekoracyjny bez wrażenia, że zajmują zbyt wiele miejsca w pokoju.

Czy krótkie firanki będą dobrze wyglądały w sypialni lub salonie?

Z reguły krótkie firanki wykorzystuje się w pokojach dziecięcych, młodzieżowych, gabinetach czy przedpokojach. Mogą one jednak z powodzeniem odnaleźć się w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon. W sypialni wraz z piękną narzutą na łóżku i puszystym dywanem taka firana stworzy fantastyczną dekorację i spowoduje, że to pomieszczenie wyda się jeszcze bardziej przytulne i będzie skłaniało do wypoczynku.

W salonie także z powodzeniem można zawiesić krótkie firanki, szczególnie jeśli przy oknie umieszczono kanapę, przy której nie sprawdzą się firanki długie. To również świetny wybór, gdy salon jest niewielkim pomieszczeniem, ponieważ krótkie firanki ładnie je dekorują i stanowią spójny element aranżacji. To najlepszy wybór dla mieszkań w bloku, które zwykle nie mają zbyt dużych pokoi. Dzięki krótkim firankom dostępnym w szerokim asortymencie w sklepie Tendina można dodać wnętrzu pożądanego uroku, a jednocześnie nie zaburzać jego proporcji.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.