- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W jaki sposób zadbać o prawidłowe funkcjonowanie mózgu i pamięci?

Mózg jako jeden z najważniejszych narządów w ciele człowieka, jest przy tym jednym z najbardziej skomplikowanych i tajemniczych. Nie ma w tym nic dziwnego zatem, że potrzebuje on szeregu różnych substancji i związków chemicznych, aby mógł prawidłowo spełniać swoje wszystkie funkcje itp. Co ciekawe, mózg to jedyny narząd, który współpracuje z każdą częścią organizmu człowieka i jest zaangażowany w absolutnie wszystko co możemy wykonywać. Mózg jest nawet pod pewnymi względami bardziej aktywny w nocy (podczas snu), niż za dnia. Pracując zatem przez cały czas, nie dziwi fakt, że potrzebuje stale wartościowego “paliwa”. Jego braki mogą prowadzić do bardzo poważnych objawów, a zła kondycja mózgu, może szybko odbić się na całym, ogólnym zdrowiu. Czy zatem istnieją sposoby na to, aby zadbać o jego prawidłowe funkcjonowanie? Jak najbardziej i warto wiedzieć jakie.

- Reklama -

Jakie nawyki warto nabyć, aby prawidłowo zadbać o mózg?

Istnieje wiele metod pracy nad prawidłowym i długim funkcjonowaniem mózgu w zdrowiu. Przede wszystkim będą to wszelkiego rodzaju ćwiczenia umysłowe, ale także poznawanie nowych miejsc itp. W takich sytuacjach mózg odbiera nowe bodźce, które stara się magazynować, a zatem jego praca jest bardziej wytężona.

Jest to jeden ze sposobów, na poddawanie mózgu ćwiczeniom. Dlaczego to takie istotne? Z uwagi na fakt, że niewykorzystywane umiejętności powoli zanikają. Wynika to z faktu, że mózg umie je rozdzielić i te, które dawno nie były wykorzystywane, ustępują miejsca tym, które są wykorzystywane częściej. Co jeszcze można zrobić w trosce o swój mózg?

 • Unikaj stresu – wiadomo nie od dziś jak wyniszczający wpływ ma on na cały organizm, a w tym także na mózg. Przewlekły stres może powodować obumieranie komórek nerwowych, a tym samym zanikanie ich połączeń.
 • Aktywność fizyczna – dowodzi się, że zwiększa ona ilość szarej masy, a także zwalcza różnego rodzaju zapalenia. Korzyści z regularnie wykonywanych ćwiczeń jest znacznie więcej, jednak także są nie bez znaczenia z uwagi na umysł.
 • Dobrej jakości sen – chociaż mózg cały czas pracuje, to dla niego “nocna zmiana” jest także swego rodzaju odpoczynkiem. Warto zatem zadbać o odpowiedni, długi sen.

Warto także pamiętać o tym, że na mózg pozytywnie wpływa także wiele witamin i minerałów. Jedną z najbardziej istotnych jest witamina D3, która zapobiega m.in. powstawaniu takich chorób jak Alzheimer. W połączeniu z ogólnym problemem z jej niedoborami, warto mieć pod ręką wartościowy suplement diety, bogaty w witaminę D3. Te oraz wiele innych preparatów jest dostępnych np. w sklepie SFD.

Jakie inne substancje pozytywnie wpływają na pracę mózgu?

Na rynku nie brakuje sposobów na zadbanie o własny mózg, a tym samym pamięć i koncentrację. Wiele osób decyduje się na suplementację w celu poprawy kondycji swojego umysłu i trzeba powiedzieć, że słusznie. Zmiany w mózgu często są nieodwracalne, dzięki czemu szczególnie należy na niego uważać. Zatem co jeszcze można stosować, aby zadbać o swój umysł?

 • Ashwagadnha;

- Reklama -

 • Lecytyna;
 • Cholina;
 • Tyrozyna;
 • L-karnityna;
 • Różeniec górski;
 • Bacopa monnieri;
 • Gotu Kola;
 • Korzeń Maca.

Rozwiązań jest naprawdę wiele, a najważniejsze jest to, aby wybrany suplement posiadał wartościowy i potwierdzony skład. Z tego powodu, warto spojrzeć na ofertę sklepu SFD w tym zakresieMózg i pamięć to bardzo ważne elementy każdego człowieka, których nie można lekceważyć, ponieważ może to mieć opłakane skutki.

Natomiast to na jaki suplement się zdecydować w konkretnym przypadku, najlepiej jest zapytać lekarza i wykonać odpowiednie badania. Jest to zawsze najbezpieczniejsza droga do zdrowej suplementacji. Co więcej, w ten sposób eliminuje się możliwość bezpodstawnego przyjmowania preparatów, co także nie jest zalecane.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.