- Reklama -

- Reklama -

W jadłodzielni aktualnie jest tylko wiatr (foto)

Gdyby ktoś wybierał się dziś do jadłodzielni w Biłgoraju, to żeby nie było zaskoczenia. Aktualnie nie ma tu kompletnie nic, a po półkach hula jedynie wiatr. No, chyba że ktoś pilnie potrzebuje strawy dla ducha, to owszem. Sporo książek leży i jest do wzięcia. Pokazujemy to nie z nudów, ale dlatego, że idzie mróz, a wiele osób głoduje. Inni w tym czasie wyrzucają nadające się do spożycia jedzenie do śmieci. Przynieście do centrum Biłgoraja.

- Reklama -

Pierwsza jadłodzielnia w Biłgoraju i całym powiecie, zaczęła działać 19 października. Specjalna lodówka stanęła w samym centrum Biłgoraja, na Placu Wolności tuz obok Urzędu Miasta przy budynku koło fontanny. To inicjatywa Biłgorajskiej Rady Kobiet. Można też przynosić i odbierać niepotrzebne książki, bo to jednocześnie książkodzielnia. Jest nawet specjalna półka dla zwierząt.

I jest bardzo smutny obrazek. Jadłodzielnia świeci pustkami, a w Polsce marnujemy rocznie ok. 4,8 miliona ton jedzenia. Banki Żywności szacują, że aż 60% z tego marnotrawimy w naszych domach. Oznacza to, że każdy z nas wyrzuca rocznie około 75 kg żywności.

Kilka firm i instytucji z Biłgoraja zadeklarowało zapełnianie tego miejsce produktami. Liczymy, że pamiętają i że dołączę po prostu mieszkańcy.

Jadłodzielnię może wesprzeć każdy, jednak przynosić można do niej tylko takie produkty, które nadają się jeszcze do spożycia. Czyli:

 

 • produkty, które minimalnie przekroczyły datę ważności – ,,najlepiej spożyć przed”, ale nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia – ,,należy spożyć do”,
 • rzeczy zapakowane w szczelne pojemniki,
 • wyroby własne (przetwory)
 • sery,
 • jogurty,
 • twarogi.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jadłodzielnia czeka w samym centrum Biłgoraja, na Placu Wolności, obok Urzędu Miasta.

 

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Olgerd mówi

  a ta co robiła zdjęcia co włożyła do środka?

 2. az mówi

  Uczniowie z leśnika ostatnio udowodnili że zbiórki mają sens.
  Jednak jak pokazuje rzeczywistość nie w takiej formie jak ta z artykułu.

 3. Grzegorz z Chetyna mówi

  niestety, tak to jest jak kobiety zabierają się za otwieranie innowacyjnych obiektów. A gdzie są teraz paniusie z instagrama i facebooka co przywoziły żarcie w firmowych torbach i zrobiły sobie darmową reklamę?

 4. Janek mówi

  a czego żeśta się spodziewali?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.