- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W hołdzie zamordowanym mieszkańcom Pardysówki

29 marca 1943 roku niewielka wieś Pardysówka w gm. Józefów została spacyfikowana przez niemieckie oddziały. Aresztowano ludzi podejrzanych o uczestnictwo w ruchu oporu, z których część rozstrzelano, a pozostałych Niemcy wywieźli do obozu. Następnie wieś została spalona.

- Reklama -

3 kwietnia 2022 roku odbyły się uroczystości w 79. rocznicę pacyfikacji wsi Pardysówka. W kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Józefowie odbyła się uroczysta Msza święta. Udział w niej wzięli: wiceminister Marcin Romanowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Ryszard Teterycz, nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec, burmistrz Józefowa Roman Dziura oraz okoliczni mieszkańcy. 

Po Mszy świętej w hołdzie mieszkańcom miasta i gminy Józefów, którzy polegli i zostali zamordowani w czasie II wojny światowej, uczestnicy uroczystości złożyli wieńce pod tablicą umieszczoną na murze kościelnym. 

- Reklama -

Uczestnicy niedzielnego wydarzenia nie zapomnieli również o poszkodowanych w obecnie trwającej wojnie, która toczy się za naszą wschodnią granicą. Wszystkim przebywającym w Józefowie uchodźcom z Ukrainy przekazano dary.

Matkom oraz dzieciom zamieszkałym w józefowskim budynku socjalnym wiceminister Marcin Romanowski oraz burmistrz miasta Roman Dziura podarowali najbardziej potrzebne rzeczy. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.