Usługi krawieckie

- Reklama -

W hołdzie nobliście

Z okazji obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w Powiatowym Gimnazjum w Biłgoraju 13 grudnia 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny „W hołdzie nobliście” poświęcony życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy, laureata literackiej Nagrody Nobla.

W rywalizacji konkursowej wzięli udział uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych, którzy mieli okazję popisać się swoją wiedzą i umiejętnościami literackimi, czytelniczymi, teatralnymi oraz plastycznymi. Uczniowie występowali drużynowo i indywidualnie, a zadania konkursowe obejmowały: test dotyczący życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, pytania z lektur szkolnych – „Krzyżaków” i „Latarnika”, przygotowanie prezentacji dotyczącej wybranej książki w formie booktalkingu lub scenki teatralnej, jak również pracy plastycznej – ilustracji bohaterów ulubionej powieści pisarza.

 Klasy pierwsze przygotowywały prezentację utworu i pracę plastyczną, natomiast drugie i trzecie uczestniczyły we wszystkich konkurencjach.

Z zadaniami uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Na szczególne słowa uznania zasłużyły prace plastyczne oraz scenki teatralne odegrane przez zespoły klasowe. Dużą wiedzą wykazały się drużyny rozwiązujące test o życiu i twórczości naszego wybitnego noblisty. W każdym zespole widoczny był duch rywalizacji, zwłaszcza podczas pytań skierowanych do wszystkich uczniów.

- Reklama -

Młodzież obejrzała także fragment filmu w reżyserii Aleksandra Forda zrealizowanego na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Krzyżacy”.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody – cukierki oraz pamiątkowe dyplomy dla każdej klasy.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy: panią Elżbietę Ciryt i panią Jadwigę Oleszek.

 

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.