- Reklama -

- Reklama -

W harcerskim kręgu

14 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju odbyło się integracyjne spotkanie czytelnicze z udziałem harcerek działających przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju wraz z opiekunkami panią Dorotą i panią Martą.

Harcerki zaprezentowały i omówiły harcerski strój oraz opowiedziały, czym jest harcerstwo, jakimi wartościami się kieruje i jaką podejmuje działalność.

Przygotowały i przeczytały uczniom ZSS kilka wierszy J. Brzechwy i H. Niewiadomskiej. Znakomita interpretacja wzbudziła w słuchaczach wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Nie zabrakło wspólnego śpiewania znanych piosenek harcerskich i zawiązania kręgu przyjaźni.

- Reklama -

Na zakończenie uczniowie ZSS odczytali wiersze o życiu harcerskim i przyjaźni, a w ramach podziękowań wręczyli harcerkom własnoręcznie wykonane zakładki do książek.

Podczas spotkania miało miejsce również podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego zorganizowanego w Zespole Szkół Specjalnych. Wśród uczniów wyłoniono pięciu laureatów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 wykazali się największą aktywnością czytelniczą i wypożyczyli największą ilość książek. Gratulujemy!

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.