- Reklama -

- Reklama -

W Goździe Lipińskim świętowano Dzień Patrona Szkoły

W piątek 22 października kolejny już raz społeczność Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim obchodziła Dzień Patrona Szkoły.

- Reklama -

– Dzień ten jest szczególny dla całej społeczności szkolnej – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z patronem szkoły św. Janem Paweł II. W tym roku przypada 24. rocznica nadania Szkole Podstawowej w Goździe Lipińskim imienia Jana Pawła II. Data Dnia Patrona nie jest przypadkowa, bowiem 22 października 1978 roku na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu papieża Polaka – przypomina Agnieszka Buła, nauczyciel SP w Goździe Lipińskim.

urząd MArszałkowski projekt

Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy świętej w kościele pw. św. Michała Archanioła z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, uczniów, nauczycieli, rodziców i członków społeczności lokalnej. Eucharystii przewodniczył ks. Marian Ciupik z parafii pw. świętego Jana Chrzciciela w Potoku Górnym, obecny był również ks. Radosław Zaborniak, wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy. W czasie homilii ksiądz Marian wspomniał postać św. Jana Pawła II i dzielił się swoimi przeżyciami związanymi ze spotkaniami z papieżem Polakiem. Po Mszy świętej odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VIII pod kierunkiem Elżbiety Siek, o oprawę muzyczną zadbała Alicja Bełz. W swoim wystąpieniu uczniowie przypomnieli zebranym, że Karol Wojtyła przez całe swoje życie mówił i pisał o rzeczach prostych, a zarazem ważnych – miłości, wierze, zrozumieniu drugiego człowieka, wybaczaniu. Był nauczycielem pięknej i czystej miłości, miłości do Boga i bliźniego. Na każdym kroku pokazywał, że świętość to nie coś nierealnego, ale coś co może osiągnąć każdy.

Nierozerwalnym elementem obchodów Dnia Patrona Szkoły jest Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W bieżącym roku szkolnym konkurs został zorganizowany już po raz siódmy, koordynatorami były Elżbieta Siek (SSP Gózd Lipiński) i Daniela Janduła (SZS Biszcza). Uczniowie przystępujący do konkursu musieli wykazać się wiedzą o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II. W Dniu Patrona Bożena Pieczonka, dyrektor szkoły, wręczyła nagrody laureatom konkursu.

W kategorii klas IV-VI laureatami zostali uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim pracujący pod kierunkiem Elżbiety Siek:
I miejsce – Malwina Siek (kl. V), Julia Fusiarz (kl. V)
II miejsce – Filip Matys (kl. V)
III miejsce – Oliwia Partyka (kl. V)

W kategorii klas VII-VIII wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Sebastian Pasieczny (kl. VIII), Samorządowy Zespół Szkolny im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, nauczyciel przygotowujący ks. Radosław Zaborniak
II miejsce – Marcel Matys (kl. VII), Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim, nauczyciel przygotowujący Elżbieta Siek
III miejsce – Natalia Szabat (kl. VIII), Samorządowy Zespół Szkolny im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, nauczyciel przygotowujący ks. Radosław Zaborniak
III miejsce – Jakub Rzechuła (kl. VIII), Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim, nauczyciel przygotowujący Elżbieta Siek

– Serdecznie gratulujemy laureatom. Społeczność Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim dziękuje wszystkim, którzy w tym ważnym dla nas dniu zechcieli być za nami – dodaje Agnieszka Buła. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.