- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Goraju wkręcili się w pomaganie! (zdjęcia)

W Zespole Szkół w Goraju wiedzą jak pomagać! Tylko w klasie I uczniowie zebrali 112 kg nakrętek.

- Reklama -

Na terenie Zespołu Szkół w Goraju ciągle trwa akcja „Wkręć się w pomaganie” prowadzona przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas.  W ramach akcji w szkole co roku odbywa się konkurs. Klasa, która zbierze największą ilość nakrętek zdobywa przechodni puchar.
W roku szkolnym 2021 /2022 największą ilość nakrętek, bo aż 112kg, zebrała  klasa 1 Szkoły Podstawowej. W sumie uczniowie zebrali 267 kg korków.

 

Po co te nakrętki?

Uczniowie w Goraju już od kilku lat zbierają nakrętki na rzecz Adasia Iwanejko. O chłopcu i jego chorobie pisaliśmy tutaj:  https://gazetabilgoraj.pl/jedyny-taki-przypadek-w-powiecie-bilgorajskim-potrzebna-pomoc/

 

Rodzice Adasia właśnie odebrali nakrętki ze szkoły w Goraju. Ledwo zmieściły się w dostawczego busa:

 

-Serdecznie dziękujemy za wsparcie i okazaną nam pomoc. Uczniowie Zespołu Szkół w Goraju już od kilku lat niezawodnie zbierają nakrętki, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację Adasia. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i chęć niesienia pomocy.  W naszej sytuacji to duże wsparcie. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek wpłacone zostaną na konto Fundacji Parent Muscular Dystrophy, której Adaś jest podopiecznym. Wasza postawa i chęć niesienia pomocy są godne naśladowania. Dziękujemy! – mówi Ola Konopka-Iwanejko, mama Adasia.

 

Uczniowie w Goraju nie zamierzają jednak spocząć na laurach. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na nowo pełną parą ruszyła zbiórka nakrętek w szkole.

 

smart
smart

- Reklama -

smart
smart
smart
smart
smart

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.