- Reklama -

- Reklama -

W Goraju było świątecznie i pracowicie (foto)

28 grudnia w Sali narad Urzędu Miejskiego w Goraju odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej połączona ze spotkaniem opłatkowym. Pod głosowanie trafiły projekty uchwał dotyczące budżetu, zarówno porządkujące budżet roku bieżącego, jak też dotyczące roku 2023, w tym planów, inwestycji na przyszły rok.

- Reklama -

 Na sesji świątecznej 28 grudnia propozycje budżetu na 2023 rok  szczegółowo przedstawiła  Dorota Hawryło,  skarbnik gminy.
 Dochody budżetu gminy Goraj na 2023r zostały określone na kwotę 24.036.149,98 zł, zaś wydatki na kwotę 30.002.225,25 zł z czego wydatki majątkowe, czyli wydatki inwestycyjne w kwocie 13.870.214 zł, stanowią  46% całego budżetu.

-Będzie to rekordowy zarówno kwotowo, jak też procentowo względem wydatków na inwestycje budżet w historii gminy Goraj – mówi Dorota Hawryło.

 

Planowane inwestycje

 

Największe planowane do realizacji inwestycje to:

1. Budowa obiektu sportowo – rekreacyjnego w miejscowości Zastawie.

2. Budowa oświetlenia ulicznego niemalże we wszystkich miejscowościach gminy, około 350 nowych lamp ledowych.

3. Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Hosznia Ordynacka i częściowo Kondraty.

4. Przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Hosznia Abramowska.

5. Uzupełnienie zakresu przebudowy hydroforni w miejscowości Gilów o fotowoltaikę, ogrodzenie i utwardzenie terenu.

6. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Goraj na ul. Folwarki

7. Montaż urządzeń małej architektury i wymiana oznakowania ulic w miejscowości Goraj.

8. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Zagrody tzw. Okręglak.

9. Realizacja zadań inwestycyjnych określonych przez mieszkańców poszczególnych sołectw w ramach funduszy sołeckich.

 

-Realizacja tak wielu planów inwestycyjnych, które będą realizowane w 2023 roku, jak również kontynuowane w 2024 roku jest możliwa przede wszystkim dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym z funduszu POLSKI ŁAD, PROGRAM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH oraz RZĄDOWEMU FUNDUSZOWI ROZWOJU DRÓG – podsumowała Skarbnik.

Budżet został przyjęty jednogłośnie.

Goście na sesji

Na sesji obecni byli również Poseł na Sejm RP –  Beata Strzałka, oraz Starosta –  Andrzej Szarlip, którzy zabrali głos na zakończenie sesji dziękując Radzie Miejskiej i Burmistrzowi za dobrą współpracę, gratulując dobrego rozwoju gminy.

Również Burmistrz wyraził swoje podziękowania Pani Poseł, Panu Staroście za wspomaganie gminy w różnego rodzaju działaniach służących rozwojowi Gminy Goraj. Ponadto Burmistrz podziękował Radnym Rady Miejskiej, sołtysom, pracownikom Urzędu Miejskiego w Goraju i jednostek organizacyjnych oraz wszystkim organizacjom działającym na terenie gminy za dobrą współpracę i zaangażowanie w tym mijającym 2022 roku.

Po zakończeniu sesji na salę obrad przybyli kolędnicy, którzy przywołali jeszcze świąteczny klimat. Nie tylko zaśpiewali, ale też przedstawili krótkie scenki.

Następnie Proboszcz Parafii św. Bartłomieja ks. Leszek Boryło, pobłogosławił uczestników oraz tradycyjnie rozpoczął ceremoniał dzielenia się opłatkiem, w trakcie którego wszyscy złożyli sobie nawzajem najserdeczniejsza życzenia zdrowia i pomyślności w Nowym Roku.

toyota Yaris

 

 

Info/foto: Gmina Goraj

 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Kaz mówi

  Takie pytanie: czy burmistrzowi pracownikom UG i dietobiorcom nie przeszkadzają w Goraju krótkie, sekundowe wyłączenia prądu, tego nigdzie nie ma. Energetyka w Zamościu czy Rzeszowie tłumaczy się jakimiś impulsami z jakiejś tam lini. W dupie to mam gdzie i co. PŁacimy i chcemy normalnosci. Dlatego apeluje do tych z pierwszej linijki dzwońcie piszcie i również interweniujcie, jeżeli będziemy dokuczać razem może elektrycy raczą coś z tym zrobić !!!!!!

 2. kluskowa mówi

  Z tego co widać i czytać to ,,głęboka wiocha,, tyle że burmistr powstał a reszta jak na początku i tyle,

 3. Fiedur mówi

  Kurtki mają przy sobie na krzesłach,może boją się że zmienią własciciela, wygląda to na wiochę z…..d…..mi,ciasno muszą mieć albo zapomnieli szatni zrobić, miasto jak ch,,,,era, nigdzie takiego nie znajdziesz

 4. Ono mówi

  dwór ma się dobrze, i płace i diety i wreszcie garaj miota wsią, która ubożeje prawda panie Jędrzejowska , kopico,a tygo sekretorza to jeszcze trzymaju, dawno Czerepacha nie powinno być, układ pięknie działa

 5. Marlon mówi

  Czy złudne uczucie bezpieczeństawa w wsi Goraj udziela się również Radzie czy Burmistrz przekonał Ją że posterunek Policji w wsi jest n i e p o t r z e b n y . Siedzący tryb bezradnych dietibiorów jest żałosny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.