- Reklama -

- Reklama -

W gminie Józefów wyremontują drogi

Dzięki owocnej pracy zarządu Powiatu Biłgorajskiego na czele ze starostą Andrzejem Szarlipem, do Wojewody Lubelskiego (Fundusz Dróg Samorządowych) zostały złożone kolejne wnioski na modernizację dróg powiatowych. Jeden z nich dotyczy gminy Józefów.

– W okresie wiosennym złożyłem wniosek do starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa o wykonanie projektu i zabezpieczenie środków  na modernizację drogi powiatowej nr 2948L położonej w Gminie Józefów, od miejscowości Stanisławów przez Górniki i Szopowe– informuje Henryk Paska, radny Rady Powiatu Biłgorajskiego.

Projekt został zlecony do wykonania przez Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

– Prowadziłem rozmowy z Burmistrzem Józefowa Romanem Dziurą na temat infrastruktury drogowej oraz partycypacji kosztów.- dodaje radny Paska.

Wniosek o dofinansowanie w 2020 zadania z Funduszu Dróg Samorządowych, został złożony końcem sierpnia b.r. pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 2948 od drogi wojewódzkiej 849 – Stanisławów i drogi powiatowej nr 2949 L  Długi Kąt– Krasnobród” .

W tym momencie wniosek czeka na ocenę. Zaplanowana wartość inwestycji infrastruktury drogowej w gminie Józefów wynosi prawie 10 milionów złotych. Inwestycja ta będzie realizowana w dwóch etapach w latach 2020-2021.

- Reklama -

Jedną z planowanych do remontu, jest droga nr 2948L o długości 8010,8 metrów na odcinku od  Stanisławowa przez Górniki i Szopowe.

Kolejną do przebudowy jest droga nr 2949 o długości 4495,4 metrów, która przebiega od Długiego Kątu w kierunku Krasnobrodu (do granic administracyjnych powiatu).

Łączna długość ciągów pieszych tych dwóch remontowanych dróg wynosi 4731 metry, natomiast łączna długość ciągów rowerowych wyniesie 4478 metry. Na wyremontowanych drogach w Gminie Józefów, zostanie zastosowana organizacja ruchu z nowymi elementami bezpieczeństwa. Zaplanowano również właściwe oznakowanie terenów zabudowanych.

– Bezpieczeństwo pieszych, którzy korzystają z komunikacji zbiorowej, zostanie podniesione przez poprawę organizacji przystanków autobusowych. Nastąpi także zmiana lokalizacji przystanków z obustronnych na jednostronne z rozdzieleniem kierunków ruchu. Przystanki zostaną wyposażone w utwardzone perony oraz znaki pionowe i poziome– informuje radny Henryk Paska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.