- Reklama -

- Reklama -

W gminie Biłgoraj będą … patrole obywatelskie

W Biłgoraju ruszył kolejny projekt obywatelski. Tym razem potrzeba 48 liderów, którzy sprawdzą czy w gminie Biłgoraj funkcjonuje pojęcie wartości demokratycznych. W tym celu powstaną nawet patrole obywatelskie. Poznajcie szczegóły, bo jest jeszcze okazja, żeby dołączyć do projektu.

- Reklama -

Fundacja „Bliżej Pasji” z Biłgorajem rusza z nowym projektem.  Dziś odbył się briefing prasowy, podczas którego Monika Dominik, koordynatorka projektu „Silne wartości w małej społeczności!” przybliżyła jego istotę.

– Jest to nowy projekt realizowany przez naszą Fundację w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Dąb” w Ciosmach. Najogólniej projekt dotyczy wartości demokratycznych, które  będziemy starali się realizować, sprawdzać, czy są przestrzegane i uświadamiać społeczeństwo czym są te wartości, czego dotyczą i w jaki sposób  każdy człowiek na poziomie lokalnym może je realizować wyjaśnia Monika Dominik

Mulawa podziękowania

Projekt  skierowany  jest do 48 osób w wieku powyżej 16 lat –  liderów społeczności lokalnej, tym razem z terenu gminy Biłgoraj.

–  Mogą to być  liderzy organizacji pozarządowej, grup nieformalnych, aktywiści, społecznicy, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, samorządy lokalne, czyli ci wszyscy, którzy chcą coś robić dla lokalnej społeczności – wymienia  Monika Dominik, która zaprasza chętnych do współpracy. 

Pierwsze spotkania rekrutacyjne już się odbyły, ale osoby  chętne  do wzięcia udziału w projekcie nadal mogą się zgłaszać do siedziby Fundacji przy ul. Berka Joselewicza 7/U01 w Biłgoraju

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jak będą działać wolontariusze?

Zaplanowano kilka ścieżek  aktywności. Pierwszą z nich jest edukacja  w zakresie wartości Unii Europejskiej.

Powstaną również patrole obywatelskie:

-Będziemy się rozglądać,  chodzić po naszej społeczności, zaglądać do miejsc, gdzie te wartości są realizowane, albo mniej realizowane. Będziemy zwracać uwagę na grupy defaworyzowane, te, które potrzebują wsparcia i zastanawiać się, jak możemy pomóc, by wszyscy czuli się równie ważni w naszej społecznościtłumaczy Monika Dominik.

Wreszcie będą też realizowane konkretne inicjatywy:

-Podczas realizacji tych inicjatyw prowadzonych w kilkuosobowych grupach sprawdzimy  czy np. nasze środowisko naturalne potrzebuje jakiegoś wsparcia, czy są przestrzegane prawa osób z niepełnosprawnościami, czy dbamy o przestrzeń miejską i będziemy się zastanawiać jak rozwiązać ewentualne problemy – tłumaczy koordynatorka.

Działania projektu realizowane będą na terenie gminy Biłgoraj na terenie miasteczka i wiosek. Projekt  finansowany jest  ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Building Bridges realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

 

 

 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Upsss mówi

  Rychło w czas ,projekt rzekomo trwa od 30.11 23 do 28.02.24

  1. Anonim mówi

   2025 jak coś

 2. Anonim mówi

  proponuję sprawdzić wszystkie urzędy i zobaczycie ilu emerytów dalej pracuje na etacie a młodzi ludzie muszą jeździć za granicę to są tak zwane układy ,,”demokratyczne”

 3. Stanek mówi

  Z tym patrolem koniecznie do Soli duża wieś a mentalność jak w Taplarach z Konopielki. Stereotypy zababony i donoscielstwo kwitnie.

 4. Polak mówi

  Człowieku. Zastanów się co wygadujesz. Jesteś totalnym rasisto. No ale z kościoła to nie wychodzisz !!!!! No i tacy to fauszywi pseudo katolicy

 5. az mówi

  Jak wam Gosia z kolegami sprowadzi inżynierów i lekarzy z czarnego i innego lądu to patrole obywatelskie będą 24h/dobę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.