W derbach lepszy Hetman

W derbach Zamojszczyzny piłkarze zamojskiego Hetmana pokonali Ładę 1945 Biłgoraj 2:0. Obie bramki dla gości zdobył Mateusz Olszak.

Ten piłkarski pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy wiosennej. Spotkanie Łady z Hetmanem na trybuny stadionu przy ul.Targowej 15 przyciągnęło sporą liczbę kibiców.

Mecz ułożył się dobrze dla gości, którzy w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Mateusz Olszak sprytnie przedarł się przez obronę Łady i pewnym strzałem pokonał jej bramkarza. Gospodarze ambitnie próbowali odrobić straty, nie potrafili jednak przedrzeć się przez szczelną obronę przeciwnika. Z kolei goście dochodzili do dobrych sytuacji. Raz gospodarzy przed stratą gola uratował  słupek, zaś w innych sytuacjach świetnie bronił Łukasz Szawara, który nie dał się pokonać nawet w sytuacji sam na sam.

W ostatnich minutach meczu mocniej zaatakowali gospodarze. Strzał z dystansu Pawła Nawrockiego poszybował nad poprzeczką, po chwili tuż obok słupka uderzył Janusz Birut. W 86. minucie Hetman strzelił drugą bramkę, co ostatecznie przesądziło o losach tego spotkania.

W kolejnym meczu Łada zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice.

Łada 1945 Biłgoraj – Hetman Zamość 0:2 (0:1)

Bramki: Olszak (2, 86).

Łada: Szawara – Krzyszycha (47 Nawrocki), Chmura, Kuliński, Myszak, Raduj (80 Nesterenko), Oleksiuk, Czok (53 Paćkowski), Birut, Skubis, Dorosz.