- Reklama -

- Reklama -

W “Budowlance” szkolą młodych dekarzy

Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zorganizował szkolenie dla uczniów kształcących się w zawodzie dekarz. Szkolenie przeprowadzili specjaliści z firmy CREATON. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbyły się 8 i 9 grudnia, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, wytycznymi MEN i GIS.

Głównym tematem warsztatów były „Wybrane zagadnienia z zakresu montażu ciężkich pokryć dachowych na przykładzie systemu dachowego marki CREATON”.  Szkolenie rozpoczęło się od teoretycznego wprowadzenia w temat ciężkich pokryć dachowych. Następnie uczestnicy przeszli do zajęć praktycznych. Zrealizowano wykonanie dachówką TITANIA okapu z wentylacją, montaż kalenicy i okucie komina.

– Bardzo się cieszę, że Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących prowadzi kształcenie w zawodzie dekarz. Pracownia dysponuje bardzo dobrym wyposażeniem, zapleczem technicznym i fachową kadrą nauczycielską. To dobra wiadomość, bo w tej chwili brakuje wykwalifikowanych dekarzy, a zapotrzebowanie jest ogromne – zauważa doradca techniczny Jacek Kostrzewa.

– Mamy wiele rozwiązań w zakresie pokryć dachowych, które chcemy przedstawić kształcącym się uczniom. Przekazujemy wiedzę teoretyczną, praktyczną oraz rozwiązania techniczne. Praca z dachówką nie należy do najłatwiejszej, dlatego też wymaga to systematycznych szkoleń i doskonalenia precyzji wykonania – dodaje Jacek Maj, doradca techniczny firmy CREATON.

- Reklama -

Goście z Widziszewa (woj. wielkopolskie) byli pod wrażeniem frekwencji, zaangażowania uczniów oraz zaplecza, jakim dysponuje szkoła. Padła również deklaracja o kontynuacji współpracy Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących z firmą CREATON.

– Cieszymy się bardzo, że w tym trudnym dla szkolnictwa czasie mogliśmy zrealizować to szkolenie w formie stacjonarnej, uczniowie są bardzo zadowoleni z uzyskanej wiedzy teoretycznej i zdobycia umiejętności manualnych podczas szkolenia. Mam nadzieję, że tego typu spotkania będą się odbywały częściej, a nauka powróci do szkół w pełnym zakresie, ponieważ zdobycie umiejętności manualnych w zawodach wymagających wykonania jest niemożliwe w nauczaniu zdalnym. Mam nadzieję, że współpraca z firmą Creaton będzie owocna, pragnę podziękować prowadzącym szkolenie za profesjonalizm i wielkie zaangażowanie w przeprowadzenie tego przedsięwzięcia – podsumowuje Piotr Blacha, kierownik kształcenia praktycznego w ZSBiO.
Na zakończenie szkolenia uczniowie otrzymali certyfikaty oraz upominki od przedstawicieli firmy Creaton.

/ZSBiO /

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.