- Reklama -

- Reklama -

W blasku choinki

- Reklama -

Zwyczajem lat ubiegłych młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki działającego w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju zorganizowała spotkanie opłatkowe dla dzieci z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. Uroczystość odbyła się w czytelni biblioteki szkolnej 19 grudnia 2018 roku.

Na początku uczniowie zaprezentowali wzruszającą część artystyczną, wykorzystującą piękne, polskie wiersze o tematyce bożonarodzeniowej oraz znane i lubiane kolędy. W odświętnie udekorowanej czytelni, przy blasku choinki wszyscy wysłuchali Ewangelii o Bożym Narodzeniu oraz podzielili się opłatkiem. Czas oczekiwania na Mikołaja wypełniony był biesiadowaniem przy wigilijnym stole oraz wspólnym śpiewaniem kolęd.

- Reklama -

Spotkania opłatkowe dla dzieci z Wioski Dziecięcej mają w szkole długoletnią tradycję i należą do najważniejszych uroczystości organizowanych dla środowiska przez Koło Przyjaciół Biblioteki. Ich niepowtarzalny urok pozwala oderwać się od codziennych obowiązków i poczuć świąteczny klimat. Corocznie potrawy na stół wigilijny przygotowuje młodzież, często z pomocą swoich najbliższych, a Fundacja Pomocy Dzieciom „Krzyk” przekazuje paczki mikołajkowe dla dzieci.

Nad organizacją przedsięwzięcia czuwają nauczyciele bibliotekarze: p. Elżbieta Ciryt, p. Jadwiga Oleszek i p. Anna Dobraczyńska.

I LO im. ONZ

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.