- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju w końcu chcą zagraniczny bilon

To może być ważna i przydatna informacja dla mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej. Zwłaszcza tych, którzy pracują za granicą, albo wrócili z zagranicznych wakacji. Jeden z biłgorajskich kantorów uruchomił właśnie skup bilonu i kupuje franki szwajcarskie oraz funty brytyjskie w monetach, z którymi do tej pory nie było za bardzo co zrobić. Przy okazji podpowiada czy planując wczasy i jadąc na wakacje lepiej zabrać euro, dolary czy też od razu na miejscu wymienić pieniądze na lokalną walutę.

- Reklama -

Podczas planowania wakacyjnego wyjazdu do egzotycznego kraju wielu z nas zastanawia się, jak najlepiej rozwiązać kwestię wymiany waluty. Czy lepiej zabrać euro, dolary czy też od razu na miejscu wymienić pieniądze na lokalną walutę?

Odpowiedź jest prosta – najlepiej kupować lokalną walutę danego kraju już przed wylotem w kantorze wymiany walut. Istnieje wiele korzyści płynących z płacenia na wakacjach w egzotycznych krajach właśnie lokalną walutą.

toyota Yaris

Po pierwsze, unikniemy dodatkowych wysokich prowizji i kosztów, które nierzadko są naliczane przy płaceniu kartą kredytową.

Po drugie kupno lokalnej waluty przed wyjazdem to bardzo korzystna opcja z uwagi na to, że unikniemy podwójnego przewalutowania w przypadku zakupu w Polsce np. dolarów amerykańskich czy euro, które następnie wymieniamy w danym kraju na właściwą walutę. Lokalne kantory w egzotycznych krajach żyjące z turystyki oferują bardzo różne z reguły niekorzystne kursy wymiany.

Po trzecie, korzystanie z lokalnej waluty sprawi, że będziemy mogli lepiej poznać i zrozumieć kulturę danego kraju. Używanie miejscowych pieniędzy pozwoli nam poczuć się bardziej zintegrowanym z lokalną społecznością, a także ułatwi komunikację z tubylcami.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Po czwarte, zakupy w miejscowych sklepach i restauracjach będą bardziej opłacalne, ponieważ często obowiązują tam niższe ceny dla osób mieszkających w danym kraju i płacące w lokalnej walucie. Niestety turyści płacący w innej walucie niż lokalna muszą liczyć na wyższy rachunek.

Warto także pamiętać o bezpieczeństwie podczas podróży. W przypadku uszkodzenia lub zaginięcia karty płatniczej, posiadanie gotówki w lokalnej walucie okaże się nieocenione. Dzięki temu będziemy mieli zapewnioną płynność finansową i nie będziemy musieli martwić się o to, jak zapłacić za nocleg czy jedzenie.

W związku z powyższymi argumentami lepiej wybrać lokalną walutę podczas wyjazdów na wakacje. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy czas i pieniądze, ale także lepiej poznamy kulturę danego kraju. Warto więc rozejrzeć się za kantorem wymiany walut, który oferuję szeroką ofertę sprzedaży egzotycznych walut. Jeżeli będziemy mieć już walutę danego kraju w kieszeni to będziemy cieszyć się spokojnymi i udanymi wakacjami bez zbędnych stresów związanych z pieniędzmi.

 

info: Kantor Biłgoraj – obok piekarni „U Aniołka”

- Reklama -

1 komentarz
  1. Rudi mówi

    Ten artykuł jest sponsorowany?, czy zwykłe włazidupstwo?.Wymieniony bilon można bez problemu sprzedać w innym kantorze od trzech lat .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.