Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju konferencja. Sala BCK wypełniona po brzegi (foto)

W Biłgoraju trwa właśnie konferencja Biłgoraj niebieski dla autyzmu. Zainteresowanie jest ogromne, sala BCK wypełniona po brzegi, dostawiono nawet krzesła. Temat przewodni to prawidłowa diagnoza autyzmu. Będzię też mowa o wypaleniu zawodowym nauczycieli. Wstęp jest darmowy.

- Reklama -

W Biłgorajskim Centrum Kultury trwa właśnie konferencja Biłgoraj Niebieski dla Autyzmu organizowana przez Żłobek i Przedszkole  Bambini oraz Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju Konferencja  na stałe weszła do kalendarza kwietniowych wydarzeń w Biłgoraju i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sala wypełniona jest po brzegi, dostawiono nawet krzesła:

 

– W tym roku dominuje tematyka doskonaląca wiadomości i poszerzająca wiedzę na temat dostępnych form i metod pracy osób w spektrum autyzmu. Mamy panele tematyczne, które mówią o diagnozie, nie tyle kogo trzeba diagnozować, ale w jaki sposób to robić  i jakie są krytyczne punkty w prawidłowej diagnozie. Poruszane są bardzo ważne tematy dotyczące profilaktyki i promocji zdrowia. Wśród naszych prelegentów mamy PFRON i NFZ. Ważny temat jaki zostanie poruszony  to zakres, aktualnie nierealizowanych, natomiast bardzo potrzebnych, superwizji w placówkach oświatowych i edukacyjnych, które mają na celu przede wszystkim profilaktykę wypalenia zawodowego nauczycieliwyjaśnia Justyna Wąsala-Gura z Fundacji Bambini Dzieciom

 

urząd MArszałkowski projekt

Konferencja jak zawsze skierowana jest do rodziców dzieci w spektrum autyzmu, terapeutów, nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi.

 

Organizacja konferencji w miesiącu poświęconym autyzmowi to nie lada wyzwanie. Ewelina Łukasz, koordynator konferencji przyznaje, że przygotowania trwają praktycznie przez cały rok:

 

– Nie jest to proste, by zgrać wybranych ekspertów z danej dziedzinie w jednym terminie. W tym roku mamy wielu chętnych prelegentów, jednak dwóch i tak nie dało rady przyjechać ze względu na termin. Dobieramy ekspertów tak, by poruszane były różne aspekty danego tematu. Dlatego mamy między innymi terapeutę behaviorystyki, nauczyciela pedagoga, panią z PFRON i wielu ekspertów, którzy przyjechali z całej Polski – wyjaśnia Ewelina Łukasz z Fundacji Bambini Dzieciom

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.