- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju ścigali się na … wózkach inwalidzkich (zdjęcia)

W sobotnie przedpołudnie na torze biłgorajskiego autodromu odbył się niezwykły bieg. Stowarzyszenie Integracyjno Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych SIRON zorganizowało wyścig na wózkach inwalidzkich pod hasłem: " Razem możemy więcej". Ani deszcz, ani wyboisty tor Autodromu nie przeszkodziły uczestnikom w dojechaniu do mety.

- Reklama -

Zawodnicy wystartowali w czterech kategoriach: Paraplegia, Tetraplegia, Open mężczyzny i kategoria Open kobiet. W zależności od wybranej kategorii uczestnicy mieli do pokonania od 2 do 5 okrążeń. Znak do startu dał zastępca burmistrza, Jarosław Bondyra, który jeszcze przed startem powiedział: „Wy już wszyscy wygraliście!”

– Spotkaliśmy się przede wszystkim po to, żeby fajnie się bawić, wszyscy razem, wszystkie osoby niepełnosprawne. Chcemy pokazać wszystkim ludziom w naszym mieście i w Polsce osoby niepełnosprawne, osoby na wózkach są wśród nas i to są normalni ludzie. Chcemy wspólnej zabawy.- mówi wiceprezes stowarzyszenia SIRON Biłgoraj, Jarosław Stelmach.

- Reklama -

Wśród zgromadzonych był również starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, który kiedyś również był członkiem stowarzyszenia SIRON. Dziś wręczał puchary i gratulował zwycięzcom.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.