- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju posadzili „Dąb Pamięci”

Na placu przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, posadzono symboliczny „Dąb Pamięci”. To uhonorowanie zamordowanego przez sowietów aspiranta policji Wacława Wolanina.

- Reklama -

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju uczestniczy w programie edukacyjnym „Katyń-ocalić od zapomnienia”, zainicjowanym w 2008 roku. Jego celem jest upamiętnienie niemal 22 tysięcy osób skrytobójczo zamordowanych i spoczywających w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni poprzez sadzenie Dębów Pamięci – jeden dąb, jedno nazwisko z listy katyńskiej oraz upowszechnianie wiedzy o ofiarach Zbrodni Katyńskiej.

W przeddzień 83. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, na placu przy Szkole Podstawowej Nr 5 posadzono symboliczny dąb upamiętniający biłgorajanina Wacława Wolanina więzionego w obozie w Ostaszkowie i zamordowanego przez NKWD w Kalininie (Twerze) w 1940 roku.

- Reklama -

W uroczystościach uczestniczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Teresa Bogdanowicz-Bordzań, Burmistrz Miasta Biłgoraja Janusz Rosłan, Komendant Powiatowy Policji Marek Jamroz, przewodnicząca Rady Rodziców Anita Maińska, młodzież i grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz delegacja młodzieży i nauczycieli z 81 liceum we Lwowie. Poświęcenia dębu dokonał ks. Marcin Pudo.

info/foto: UM Biłgoraj

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.