- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju nie tylko disco polo

A tak niektórzy narzekali, że w Biłgoraju koncert disco-polo. Proszę bardzo jaka szeroka oferta muzyczna. Przed nami Zlot Kapel Podwórkowych. A tu, wiadomo. Formacja "Wygibusy" z Biłgoraja, grupa "VaBank", ale też goście z Kraśnika i Krasnegostawu. To w niedzielę (16 czerwca) na scenie letniej BCK. Od godziny 18:00 i wstęp wolny.

- Reklama -

 

Przed drugą wojną światową kapele podwórkowe i uliczne wpisane były w krajobraz i klimat wielu polskich miast. Na tej mapie szczególne znaczenie miał Lwów, tam niemal każda ulica miała swoją własną kapelę, a grajkowie – amatorzy bawiąc ludzi zarabiali na życie. Repertuar kapel stanowiły piosenki wynikające z obserwacji rzeczywistości, śmiesznostek, przywar i uroków życia a muzyka – skoczna i wesoła, inspirowana była bardzo często piosenkami estradowymi, utworami kabaretowymi i operetkowymi. Wyróżnikiem kapel był także charakterystyczny strój, zazwyczaj krótkie spodnie, marynarki i czapki z daszkiem.

urząd MArszałkowski projekt

Obecnie kapele podwórkowe przeżywają renesans, zobaczyć je można znowu w różnych miejscach w całej Polsce, w tym także w Biłgoraju. Podczas Zlotu Kapel Podwórkowych możemy poczuć klimat przedwojennych polskich miast.

W wykonaniu kapel usłyszymy dawne teksty i melodie folkloru miejskiego a także utwory nawiązujące do dzisiejszych czasów, poruszające aktualne problemy danych miast czy osiedli.

W tym roku na biłgorajskiej scenie zagrają:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

„VaBank” z Biłgoraja

„Swojacy” z Kraśnika

„Uroczysko” z Krasnegostawu

„Wygibusy” z Biłgoraja

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Zobaczymy mówi

    Zróbcie na osirze bo te tłumy publiczności przy bcku się nie pomieszczą.

    1. PM mówi

      Hahahahaaaaaa tłumy to byli kiedyś. Na tłumy ludzi trzeba sobie zapracować. Hahahaaaa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.