- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju nie obowiązują przepisy? (FOTO)

Przepisy drogowe są dla wszystkich takie same. W Biłgoraju też obowiązują. To znaczy przez przejście dla pieszych przeprowadzamy rower, a nie przejeżdżamy na nim, to znaczy nie rozmawiamy przez telefon komórkowy na pasach. Tak dla naszego bezpieczeństwa. Teraz życie i dzisiejsze zdjęcia biłgorajskich ulic. - To czego wymagać później od naszych dzieci? Później ludzie tacy oburzeni, że są mandaty - pisze czytelnik i pokazuje aktualne obrazki.

- Reklama -

- Reklama -

5 Komentarze
 1. az mówi

  Coraz więcej osób porusza się rowerem i to niezależnie od pory roku.
  Korzyści to zdrowie i czyste powietrze.
  Ogromna ilość rowerzystów nie czuje się bezpiecznie na ulicy i dlatego wybierają chodnik.
  Chodniki na Kościuszki są dość szerokie.
  Wystarczy wymalować linię 1-1,5 metra na chodniku i przejściach i droga rowerowa gotowa.
  Warunek zero parkowania aut na chodnikach.

  1. Alf mówi

   No właśnie w tym problem, że nie wystarczy. To tak nie działa, że weźmiesz farbę i malujesz linie. Najpierw trzeba opracować nową organizację ruchu, mieć opinie zarządcy drogi, policji. Ścieżka rowerowa i chodnik muszą spełniać warunki zapisane w ustawie. Minimalna szerokość ścieżki to 2 metry (1,5 dla jednokierunkowej), minimalna szerokość chodnika to 2 metry. Czyli jak widać. łącznie chodnik ze ścieżką musiałby mieć 3,5-4 metrów, a w wielu miejscach na Kościuszki to niewykonalne.
   Zrobiono błąd podczas przebudowy ulicy nie uwzględniając ścieżki rowerowej i teraz bez kolejnej gruntownej przebudowy niewiele można zrobić.

   1. az mówi

    Dzięki za wyjaśnienie,

   2. w,j mówi

    Nie do końca jest tak źle, nic nie stoi na przeszkodzie żeby nie przebudowując drogi zrobić chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego i zwyczajnie zalegalizować to co i tak się dzieje, czyli rowerzystów na chodnikach przy Kościuszki,

    1. Alf mówi

     Nie bardzo. Wg przepisów chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym musi mieć minimum 3 metry szerokości. W wielu miejscach przy Kościuszki jest on węższy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.