- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

W Biłgoraju dziś Dzień Strażaka (foto, video)

Dziś Dzień Strażaka Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju. Podczas uroczystości podsumowano ubiegły rok, a zasłużeni strażacy otrzymali awanse, nagrody i odznaczenia. Do PSP trafił również nowy samochód strażacki.

- Reklama -

Uroczystą mszą świętą rozpoczął się Dzień Strażaka Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju.  Następnie strażacy oraz zaproszeni goście przeszli na plac wewnętrzny Komendy PSP w Biłgoraju, gdzie odbył się uroczysty apel.

 

 

-Maj to miesiąc ochrony przeciwpożarowej. W tym to miesiącu odbywają się uroczyste zbiórki i takowa odbywa się dziś i nas mówił Komendant PSP w Biłgoraju, brygadier Dariusz Gęborys

 

Madziar_Wybory

Komendant witał licznie zgromadzonych gości: polityków, samorządowców, strażaków w stanie spoczynku oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych PSP w Biłgoraju. Gęborys podsumował również ubiegły rok straży w Biłgoraju:

 

-W roku 2022 na teren powiatu trafiło  7 samochodów ratowniczo -gaśniczych, w tym 5 do OSP i 2 do naszej jednostki. W ubiegłym roku jednostki ochrony przeciwpożarowej zostały dofinansowane kwotą ponad 1 mln 800 tys zł. Zrealizowano za to zakupy i remonty. Powołano 8 nowych drużyn pożarniczych. Na terenie powiatu mamy ich już 23  – wyliczał komendant.

 

 

Podczas uroczystości wręczono również awanse i odznaczenia zasłużonym strażakom. Na koniec, decyzją Lubelskiego Komendanta  Wojewódzkiego PSP w Lublinie  nastąpiło uroczyste lekkiego samochodu specjalnego  kwatermistrzowskiego, który wcześniej był używany przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej w Lublinie.  Poprzedni samochód biłgorajskich strażaków trafił do OSP w Rokitowie.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.