AGD

- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju drożej za przedszkola

W Biłgoraju będzie drożej za przedszkola Radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany wysokości opłat za przedszkola samorządowe na terenie miasta. Już od 1 listopada rodzice zapłacą więcej za "nadgodziny" przedszkolaków. Z uwagą przyjrzeliśmy się stawkom.

- Reklama -

Na ostatniej sesji Rady Miasta pod głosowanie poddany został projekt uchwały w sprawie zmiany wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Biłgoraj.

Dotychczasowa opłata za godzinę zajęć w czasie przekraczającym wymiar 5 godzin dziennie – wynosi 1 zł.  Uchwała przewiduje, że od 1 listopada 2022 r stawka w przedszkolach samorządowych wynosić będzie 1,14 zł za każdą godzinę przekraczającą wymiar „darmowych” 5 godzin dziennie.

O ile wzrośnie miesięczna opłata?

Przy założeniu, że dziecko przebywa codziennie przez 8 godzin w przedszkolu (z których 5 godzin jest bezpłatnych, a 3 płatne), a ilość dni roboczych w miesiącu wynosi 21, miesięczna opłata rodzica zwiększy się o 8,82 zł. Obliczenie: 3 godz. x 0,14 zł x 21 dni = 8,82 zł.

Na poparcie słuszności podwyżek w uzasadnieniu  uchwały podane są obecne dochody poszczególnych  przedszkoli z tytułu „złotówek” oraz te po potencjalnej podwyżce.

Średnie miesięczne dochody z tytułu opłat w wychowaniu przedszkolnym za okres od stycznia do maja 2022 r. wynosiły:

– w  Przedszkolu nr 1 – 9523 zł,

– w  Przedszkolu nr 2 – 6080 zł,

- Reklama -

– w  Przedszkolu nr 3 – 4066 zł,

– w Szkole Podstawowej nr 1 – 2535 zł.

Po podwyższeniu opłaty za pobyt dzieci wzrosłyby o:

– w Przedszkolu nr 1 – 1333,22 zł,

– w Przedszkolu nr 2 – 851,20 zł,

– w Przedszkolu nr 3 – 569,24 zł,

– w Szkole Podstawowej nr 1 – 354,90 zł.
Uchwała podjęta została jednogłośnie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.