- Reklama -

W Biłgoraju będzie strajk nauczycieli

W poniedziałek (8 kwietnia) w biłgorajskich szkołach podstawowych rozpoczyna się strajk nauczycieli. Strajkować planują także nauczyciele w szkołach średnich.

Do ogólnopolskiego strajku nauczycieli nie przyłączą się tylko nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1. Dyrektorzy i nauczyciele z pozostałych biłgorajskich podstawówek czyli szkół nr 3, 4, 5  planują postulować o swoje prawa wraz ze Związkami Nauczycieli. – Nie mamy wiadomości do kiedy może potrwać strajk, pewnie do momentu uzyskania kompromisu pomiędzy związkami a rządem, może wydarzy się to w trakcie weekendu i strajku nie będzie, gdyby jednak do tego nie doszło, to dyrektorzy placówek zapewnią bezpieczeństwo dzieciom, które w tych dniach do szkół przyjdą – mówi Anna Florkiewicz, inspektor ds. oświaty UM Biłgoraj. – Na ten moment nie wiemy ilu nauczycieli w wymienionych szkołach będzie strajkować, czy będzie to strajk grupowy. Wszystko wyklaruje się tak naprawdę w poniedziałek – dodaje Anna Florkiewicz. Do strajku nie planują przystępować nauczyciele Samorządowych Przedszkoli w Biłgoraju  ani biłgorajskich Gimnazjów.

Pomimo tego, że dyrektorzy placówek zobowiązani są do zapewnienia opieki uczniom, rodzice obawiają się o organizację i pobyt dzieci w szkołach. – Dostaliśmy informację ustną od nauczycieli, że w najbliższy poniedziałek nie będzie lekcji. Ponoć informacja o strajku jest na  stronie internetowej szkoły. W poniedziałek moja córka pozostanie w domu, ale jest to dla mnie utrudnienie, ponieważ pracujemy wraz z mężem i nie jesteśmy w stanie pozostać w domu, aby zapewnić jej opiekę. Na dłuższą metę taka sytuacja będzie uciążliwa zapewne dla wszystkich rodziców – mówi matka 11-letniej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju.

Z naszych informacji wynika, że nauczyciele ze szkół ponadpodstawowych również będą walczyć o lepsze warunki pracy.  – Do strajku miało zamiar przystąpić  i przystąpiło  4 szkoły i jedna placówka –  I LO im. ONZ, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna (strajk w PPP jednodniowy). Będą to strajki grupowe. Za bezpieczeństwo uczniów w tym czasie odpowiadają dyrektorzy szkół z pomocą nauczycieli, którzy nie podjęli strajku. Natomiast rodzice zostali poinformowani o strajku przez strony internetowe szkół i dzienniki elektroniczne – informuje Sekretarz Powiatu, Małgorzata Liwosz-Rudy ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Strajkują także nauczyciele w wielu podstawówkach i przedszkolach samorządowych w gminach powiatu biłgorajskiego.

Ile potrwa strajk i czy nauczyciele dojdą do porozumienia z rządem, okaże się w najbliższych dniach. Jedno jest pewne, że z dodatkowego wolnego cieszą się uczniowie strajkujących szkół.

- Reklama -

22 Komentarze
 1. Grad mówi

  Ola mowi, ze Ola klamie, ze nie jest nauczycielka.

 2. bilgo mówi

  Jestem nauczycielem i popieram strajk nauczycieli. Pierwszym miejscem wychowywania dzieci powinien byc dom rodzinny i rodzina. Dlaczego My mamy uczyc wasze rozpieszczone, rozwydrzone i czasami aroganckie dzieci zasad kultury, skoro nie wyniosły ich z domów i z waszego przykładu. W szkole z roku na rok jest coraz więcej dokumentacji, mało czasu na przygotowywanie sprawdzianów, uczniów do konkursów bo liczą się papiery. Droga awansu zawodowego nauczyciela została wydłuzona i troche utrudniona. naprawdę nie warto sobie zdrowia szarpac za tak marne pieniądze.

 3. siara mówi

  Do Oli ..O czym ty kobieto mówisz !!?? ty uważasz że to jest cieżka praca i w hałasie 5 godzin !! zmień na kierowce chłodni gdzie agregat za kabiną chodzi 24 na h….łeb puchnie od hałasu !!! ty kobieto nie wiesz co to jest ciężka praca !!!!

 4. ja mówi

  Czyli będzie zgłoszenie do prokuratury? Bo jeśli pielęgniarka jest przestępcą dlatego że zachorowała to nauczycielka tym bardziej jeśli strajkuje;)

 5. biłgorajanka mówi

  Naprawdę chcecie to zrobić gimnazjalistom i ósmoklasistom, którzy za chwilę mają pisać egzaminy??? Te dzieciaki są teraz zupełnie pogubione, nie wiedzą, czy ich nauczyciele umożliwią im napisanie egzaminu!!! Piszę to jako rodzic, który od września po kilka godzin dziennie poświęca na nadrabianie wszystkich zaległości, z którymi nie radzą sobie nauczyciele. Każdy weekend to kilkugodzinne przerabianie testów, powtórki lektur i zadań z matematyki, nauka do kilku sprawdzianów zapowiadanych na następny tydzień. Nawet najlepsi uczniowie nie znoszą już swojej szkoły, są zmęczeni, przygnębieni… I piszę to także jako… były nauczyciel, który nie wyobraża sobie, jak można zostawić dzieci w takiej sytuacji. Po strajku będziecie udawać, że nic się nie stało? Będziecie dalej „wychowywać” nasze dzieci????” TAKI przykład o d p o w i e d z i a l n o ś c i dajecie naszym dzieciom???

  1. Ola mówi

   Jesli uczniowie regularnie pracuja to nie beda mieli problemu ze zdaniem jakiekolowiek testu.
   To rodzic powinien byc pierwszym i najsilniejszym autorytetem, wychowywac swoje dzieci i uczyc odpowiedzialnosci. Ale wiadomo, jak cos jest nie tak, zawsze jest winny nauczyciel.

   1. biłgorajanka mówi

    Czego takie głupoty wypisujesz?? Dzieci mają pierwszy w życiu egzamin i poddawani są przez nauczycieli tak OGROMNEMU stresowi!!! Nie wiedzą KIEDY odbędzie się ich najważniejszy w ich życiu – bo pierwszy- egzamin!!! Oni w tym ogromnym stresie zafundowanym przez nauczycieli/?/ trwającym już od kilku dni napewno wypadną o wiele gorzej niż podchodząc w spokoju.!!! Chyba nie jesteś rodzicem i nie masz pojęcia jak te dzieciaczki ogromnie się stresują.

 6. Ola mówi

  Jesli strajk odbylby sie w innym terminie, nikt nie zareagowalby na apel nauczycieli. Ludzie obudzcie sie!!!

  1. biłgorajanka mówi

   A ty to pewnie jedna z tych biednych nauczycielek myśląca tylko o sobie i kasie!!!

   1. Ola mówi

    Nie jestem nauczycielka. Warto jednak przyjac na chwile perspektywe drugiej strony i postarac sie zrozumiec argumenty nauczycieli. Myslenie nie boli.

 7. zaszokowana mówi

  Smutne jest to że jutro wstrajku bierze udział nauczycielka ,która 30 lat udawała że pracuje. Jako opiekun narazała dzieci na niebezpiezenstwa Stworzyła sobie w szkole prywatny folwark. Polonistka, która zamiast promować czytelnitwo zachęca uczennice do malowania paznokci. Ale ma ona również swój mały fanklub wśród rodziców

 8. Ja mówi

  Witam…brawo Wy… Elitarna grupa ciesząca się szacunkiem i mająca autorytet wśród dzieci i młodzieży…. Moze wypiszmy zatem zbiorowo dzieci ze szkoły… Nie chcą niech nie pracują skoro im aż tak bardzo źle…. Jutro 1 ramach strajku wpisze córkę i syna że szkół. I niech tylko ktoś spróbuje się przyczepić, że 8niepełnoletni nie chodzą do szkoły…. Skoro jest obowiązek doprowadzić dziecko do szkoły.. Taki sam obowiązek ma nauczyciel… Przyjść i nauczać…. Bo to jego praca, obowiązek i przede wszystkim powołanie. Zastanówcie się kochani…. Pozdrawiam.

  1. Ola mówi

   Polecam wypisanie wszystkich dzieci ze szkoly! Kazdy rodzic sam moze uczyc swoje dziecko w domu! POWODZENIA 🙂

 9. Julia mówi

  Jestem zdania, że nauczyciele powinni zarabiać po 10 tysięcy na rękę, wzwyż. Ale tylko Ci, którzy przejdą testy psychologiczne w których udowodnią, że nadają się do kształtowania młodych ludzi. Moja edukacja trwała 17 lat (podstawówka, liceum, studia) i miałam dwóch nauczycieli, którzy byli dla mnie i innych autorytetem i spełnili swoją funkcję jako nauczyciele. Reszta do dno i pięć metrów mułu. Ja mam 35 lat, a oni dalej w tych szkołach siedzą i trują młodzież. Także wysokie zarobki na tak, ale pod warunkiem, że pójdzie za tym jakość, Inaczej to pieniadze wyrzucone w błoto.

 10. Matka mówi

  Niech ten co sie tak wypowiada nich zrobi sobie studia I niech sie przekształci na nauczyciela I niech sprobuje pracy w tym zawodzie. To od razu bedzie inaczej gadac

  1. Obywatel mówi mówi

   Brawo. Jan+Władek+Marek to tylko 1 PiSowy troll.

  2. biłgorajanka mówi

   A ty matko „robiłaś” studia?? Mam wątpliwości bo ciężko ci nawet logicznie zbudować zdanie, a niestety prawda jest taka. że „pedagogika” to sa najlżejsze studia i idą na nie najsłabsi uczniowie…

 11. Jan mówi

  Uważam, że nauczyciele, podobnie jak inni pracownicy lub inne grupy zawodowe, mają prawo upominać się o wyższe wynagrodzenia, mają prawo negocjować, ukazywać swoje racje nawet nalegać na uwzględnienie swoich racji (tzn. prowadzić merytoryczny i godny człowieka dialog. Jeśli jednak posuwają się do żądania, wymuszania, szantażu, to przekraczają granicę przyzwoitości odpowiedzialności i zaczynają „pracować” na upadek własnego autorytetu i własnej godności. Stają się (dla uczniów zwłaszcza) antywzorem. . Wszak nikt nie zmusza nauczyciela do pracy w tym charakterze. Szantaż, wymuszenia, to czyny karalne, za nie po prostu idzie się do ciupy. Tak nie wolno ! To jest egoizm, a nie prawdziwa miłość bliźniego. Gratuluję rozsądku i godnej postawy nauczycielom SP im. Prymasa Wyszyńskiego w Biłgoraju.

 12. Władek mówi

  Ludzie weżcie się do roboty !!! większość Polaków pracuje za nędzne pieniądze naprawdę tyrając ciężko po 40 pare godzin na kilka zmian i nie mają prawa do strajku bo nie mieli by do czego wracac a wy mając wszystkie świadczenia urlopy wakacje płatne wstydzcie sie za taką prace nie należy wam sie wogóle zadna podwyszka !!!!!!

  1. Ola mówi

   Ma Pan zdecydowanie mylne pojecie o zakresie pracy nauczyciela. Prosze wziac pod uwage konferencje, ewaluacje, przygotywanie sprawdzianow jak i ich korekta, a takze czas poswiecony na wywiadowki – grupowe jak i indywidualne oraz wycieczki szkolne, ktore czesto lacza sie z noclegiem i opieka 24h uczniow.
   Jesli uwaza Pan prace w szkole za lekka, prosze spedzic 5 godzin w szkole, w pelnym halasie.

   1. aaaaa mówi

    Zamiast w trakcie okienka siedzieć plotkować pić kawe można przygotować sprawdziany jak i je sprawdzać . Wywiadówki łączą się także z wychowawstwem za co jest płacone . Wycieczki szkolne tak jest to odpowiedzialność za opieke nad dziećmi ale także darmowe zwiedzanie i pewną rozywką za darmo bo za to nie płacą nauczyciele w przeciwieństwie do rodziców dzieci . Jeśli nauczyciel jest szanowany przez uczniów co trzeba sobie wypracować na lekcjach takich jest cisza posłuszeństwo i odpowiednie przygotowanie przez uczniów .

 13. Marek mówi

  No to piękne dbanie o edukację dzieci 🙂 Matura za miesiąc a oni strajk sobie wymyślili, mogli przecież strajkowac lipiec/sierpień, przecież wtedy tak samo maja płacone za pracę i to są miesiące ich ‚pracy’ , a i nikt na tym nie ucierpi, przynajmniej maturzyści, którzy chcieliby zadbać o swoją przyszłość i wybór na studiów. Wychodzi na to że sami będą musieli się przygotować 🙂 Co ja tam wiem, nauczyciel jest poszkodowany..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.