- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Aleksandrowie zaplanowali wydatki

Na grudniowej sesji radni Aleksandrowa zatwierdzili budżet na 2018 rok. Znalazły się w nim wydatki z zakresu budowy dróg, rozbudowy gminnych obiektów, gospodarki komunalnej i inwestycje w ochronę środowiska.

Największym i najdroższym zadaniem będzie realizacja projektu "Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gminie Aleksandrów". Chodzi o montaż solarów i pieców na biomasę w domach mieszkańców i budynkach użyteczności publicznej. W 2018 roku samorząd Aleksandrowa wyda na ten cel prawie 4,5 mln zł. Wartość projektu to prawie 7 mln zł. Ponad 5 mln zł wyniesie unijne dofinansowanie. 

40 tys. zł będzie kosztować rozbudowa wodociągu i kanalizacji. Kolejne 150 tys. zł samorząd wyda na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków. W gminie powstaną także nowe chodniki i drogi. 200 tys. zł będzie kosztować chodnik przy ul. Słonecznej. Zaplanowano także budowę drogi do Bukowca. Koszt budowy pierwszego etapu (577 m.b.) wyniesie 50 tys. zł. Za 20 tys. zł powstanie 50 m.b. łącznika do Margoli.

- Reklama -

Gmina opracuje także dokumentację techniczną na drogę w Aleksandrowie Czwartym (100 tys. zł) i drogę w drugiej linii zabudowy od strony północnej w Aleksandrowie Drugim (45 tys. zł). Za kolejne 100 tys. zł opracowany zostanie podział działek od strony południowej w drugiej linii zabudowy. 

Będą także inne inwestycje. 200 tys. zł zaplanowano na dalszą rozbudowę budynku Ośrodka Zdrowia. Także remiza OSP w Aleksandrowie Pierwszym otrzyma 70 tys. zł na remont. Za 50 tys. zł powstanie oświetlenie uliczne w Margolach.

Razem wydatki inwestycyjne wyniosą 5 mln 575 tys. zł. Dla porównania w ubiegłym roku budżet gminy opiewał na kwotę 1 mln 190 tys. zł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.