Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

W Aleksandrowie stanie maszt z flagą

„Pod biało-czerwoną” to ogólnopolski projekt, który zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag dla każdej gminy. Warunkiem jest uzyskanie odpowiedniej liczby głosów on-line. Choć do końca głosowania pozostał jeszcze tydzień, już dziś wiemy, że maszty z flagami na pewno postawione zostaną w czterech gminach naszego powiatu, tj. we Frampolu, Turobinie, Tereszpolu oraz Aleksandrowie.

Czy kolejne gminy powiatu biłgorajskiego postawią sfinansowane maszty z flagami?

To zależy od mieszkańców, którzy głosy poparcia mogą oddawać jeszcze przez 7 dni, tj. do 11 listopada 2020 r. do godz. 23.59Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów za pomocą internetowego serwisu. Chcąc wesprzeć swoją gminę w tym przedsięwzięciu, należy wejść na stronę (kliknij tutaj) wybrać województwo: lubelskie, następnie powiat: biłgorajski oraz gminę, na którą chcesz oddać swój głos. Pojawi się wówczas formularz do uzupełnienia, czyli należy podać: imię i nazwisko, adres e-mail, nie jest wymagane podanie numeru telefonu komórkowego. Należy zaakceptować regulamin głosowania, po czym oddać głos. 

Jak mieszkańcy Aleksandrowa poradzili sobie z głosowaniem? 

Dziś 4 listopada  próg wymaganej liczby głosów przekroczyła gmina Aleksandrów. Do zbierania głosów w projekcie “Pod biało-czerwoną” w dużej mierze zaangażowali się strażacy ochotnicy z Aleksandrowa Drugiego, jak się dowiadujemy nie bez powodu: 

Chcemy, aby ten maszt stanął przy naszej jednostce OSP w Aleksandrowie Drugim. Za rok obchodzimy stulecie powstania straży w Aleksandrowie. W tym momencie robimy elewację budynku i czekamy na lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który sfinansuje nam Fundusz Sprawiedliwości. Chcemy, aby taki maszt stanął na stulecie naszej jednostki i ten program zainicjowany przez premiera wpisuje się w nasze pragnienia – wyjaśnia Damian Surmacz, skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Drugim. – Mieszkańców naszej miejscowości zachęcaliśmy do głosowania podczas rajdu rowerowego w dniu 13 września. Rozdawaliśmy wtedy ulotki z instrukcją, jak oddać swój głos, aby przy naszej remizie mógł stanąć maszt z flagą – dodaje Damian Surmacz

- Reklama -

Wyniki głosowania na dzień 4 listopada 2020 r. godz.11.00

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

Gminy do 20 000 mieszkańców, kwalifikują się tutaj wszystkie gminy powiatu biłgorajskiego oprócz miasta Biłgoraja, mają zdobyć po 100 głosów. Natomiast gminy powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców, czyli miasto Biłgoraj musi zdobyć 500 głosów.

 „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami czytamy na stronie internetowej projektu. Inicjatywa realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem tego projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które nasi przodkowie oddawali życie w walce o wolność Ojczyzny. 


 
Red. 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Ozon mówi

    Nieprawda pierwszy zainicjowalem głosowanie na flagę oddałem ponad 40 głosów a dzisiaj ktos dopina się głosy oddawali po to by flaga wisala przy gminie centralne miejsce protestuje przeciwko temu aby flaga wisiala przy straży tak samo może być w pierwszej części

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.