- Reklama -

- Reklama -

W Aleksandrowie polała się krew

W niedzielne przedpołudnie 31 maja w Aleksandrowie odbyła się zbiórka krwi. Pomimo panującej pandemii koronawirusa mieszkańcy tej gminy po raz kolejny nie zawiedli. Aby pomóc innym i podzielić się tym, co najcenniejsze, tym razem zgłosiły się 44 chętne osoby.

- Reklama -

Zbiórka miała miejsce w ostatnią niedzielę maja w budynku Urzędu Gminy Aleksandrów w godzinach od 10.00 do 13.00. Po przejściu badań i formalności ostatecznie krew oddało 33 mieszkańców gminy. Łącznie zebrano dziś 15 litrów krwi, a kolejna zbiórka w Aleksandrowie zaplanowana jest na 13 września 2020 r.

toyota Yaris

– W imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie serdecznie dziękuję wszystkim krwiodawcom za udział w dzisiejszej akcji poboru krwi, która po raz kolejny odbyła się naszej gminie – mówi Agata Swacha, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Aleksandrowie.

         

 

Krew potrzebna jest zwłaszcza w czasie pandemii, a o jej oddanie RCKiK apeluje szczególnie do osób, które przechorowały już COVID 19. Pisaliśmy o tym w artykule: Chorowałeś na COVid 19? Twoja krew jest cenna (Kliknij Tutaj).

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Poniżej apel: 

 

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.