- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Aleksandrowie nie będzie funduszu sołeckiego

Radni gminy Aleksandrów podjęli decyzję o niewyodrębnianiu z budżetu funduszu sołeckiego. – Tak będzie wygodniej. Jeżeli są jakieś potrzeby w sołectwach, to reagujemy na bieżąco – mówił wójt gminy Henryk Józef Biały

Na sesji obecni byli sołtysi, którzy nie wnieśli sprzeciwu do propozycji wójta i radnych. Wprost przeciwnie, pochwalili oni decyzję samorządowców. – Dobrze jest, nie trzeba psuć – mówił jeden z sołtysów. 

- Reklama -

Gmina Aleksandrów to jedna z nielicznych gmin w powiecie, w której nie ma funduszu sołeckiego. Zazwyczaj mieszkańcy chcą sami decydować, na co przeznaczą zarezerwowane dla ich miejscowości pieniądze, gdyż sami najlepiej znają swoje potrzeby. Wysokość funduszu sołeckiego oblicza się według wzoru. Wpływ na to, ile pieniędzy przypadnie na poszczególne sołectwo, mają ilość jego mieszkańców i wysokość dochodów gminy. Są to zazwyczaj kwoty od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 

Na co mogą być przeznaczane pieniądze z funduszu sołeckiego? Utarło się, że większość środków sołectwa wydają na remonty wygonów i dojazdów do pól. Nie jest to jednak regułą. Sołeckie pieniądze można wydać na każdy cel, aby tylko służył mieszkańcom. Uchwałę o przeznaczeniu tych środków podejmuje się na zebraniu wiejskim, które odbywa się we wrześniu.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.