- Reklama -

“Włókniarz” dalej w remoncie

Miłośnicy frampolskiego sportu nie mogą się już doczekać zakończenia remontu "Włókniarza". W ubiegłym roku gmina Frampol otrzymała 373 tysiące złotych na przebudowę boiska piłkarskiego. Dofinansowania udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu "Modernizacja Infrastruktury Sportowej – edycja 2016". Przebudowa stadionu polegała na modernizacji płyty głównej boiska, wykonaniu instalacji drenującej, nawadniającej i zraszaczy, oświetlenia, nagłośnienia oraz zakupie innych elementów dodatkowych (np. bramki stałe do piłki nożnej, piłkochwyty, wiaty dla zawodników, stojaki na rowery). Nowe boisko ma wymiary 105 m x 68 m.

Inwestycja zaplanowana została na 2 lata, a jej koszt to ponad 817 tys. zł. Do końca 2016 roku została wykonana płyta boiska wraz z drenażem i systemem nawadniającym, natomiast do końca sierpnia 2017 roku ma być wykonana iluminacja stadionu, nasadzona zieleń oraz zamontowane dodatkowe elementy.

- Reklama -

Przetarg na drugi etap inwestycji został już ogłoszony. Z zadaniem chcą się zmierzyć dwie firmy: ATOS z Gromady oraz konsorcjum firm z Biłgoraja. Pierwszy wykonawca wycenił zadanie na 206 tys. zł, a drugi na 335 tys. zł. Gmina ma do dyspozycji na inwestycję 208 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że firma z Gromady ma dużą szansę na realizację zadania. 

Do wykonania jest budowa wiaty stadionowej i trybun sportowych na boisku Klubu Sportowego. Wiata będzie zlokalizowana po wschodniej stronie boiska w okolicy linii środkowej, symetrycznie usytuowana do boiska. Wiata będzie miała konstrukcję stalową złożoną z trzech słupów i przymocowanych do nich wiązarów dachowych. Dach wiaty będzie z blachy stalowej trapezowej. Zaprojektowano też markizę. Trybuny będą się składać się z 222 miejsc podzielonych na trzy sektory, każdy sektor składa się z czterech rzędów siedzeń. Na obiekcie przewiduje się 2 sektory po 80 miejsc siedzących i jeden na 62 miejsca siedzące. Zadaszenie trybun będzie jedynie nad sektorem środkowym trybun. Plac, na którym zlokalizowano trybuny i wiatę, będzie utwardzony kostką brukową.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.