- Reklama -

„WŁĄCZ POEZJĘ” w Dąbrowicy

21 marzec to Światowy Dzień Poezji. Celem święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Biblioteka Publiczna wraz ze Szkołą Podstawową w Dąbrowicy po raz drugi włączyła się do tej pięknej akcji, z zamiarem prezentowania i poznawania twórczości  lokalnych poetów. W ubiegłym roku odbyło się spotkanie z poetką  H.E. Olszewską a w tym roku gościliśmy Ewę Bordzań. Poetka, członek Biłgorajskiej Plejady Literackiej, laureatka  ogólnopolskich konkursów poetyckich, autorka tomików ,,Poszukiwanie zmierzchu" oraz  "Światłocienie".

Było to bardzo miłe spotkanie pełne refleksji  o poezji własnej oraz rozmowy poruszające twórczość innych poetów. Uczestnikami spotkania była młodzież szkolna, która recytowała poezję Haliny Poświatowskiej, poprzedniego dnia było ,,Spotkanie z poezją Haliny Poświatowskiej,,.

Nie ma w polskiej poezji drugiej takiej autorki jak Halina Poświatowska. Nie ma kobiety, która o upragnionej miłości pisałaby w tak wyjątkowy sposób. Dla niej podjęła rozpaczliwą walkę o życie. Przegrała, ale pozostawiła po sobie bezcenne świadectwo własnych zmagań.
Młodzież poznała życiorys oraz twórczość , słuchaliśmy piosenek w wykonaniu Janusza Radka, który w ubiegłym roku nagrał płytę ,,Kim Ty jesteś dla mnie,, korzystając z twórczości H. Poświatowskiej.
Była to piękna lekcja poezji polskiej. Spotkanie przygotowała Biblioteka Publiczna wraz z polonistkami Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.