- Reklama -

- Reklama -

VIII Bieg Sitarski

W sobotę 18 czerwca odbył się VIII Bieg Sitarski. Trasa jak zwykle prowadziła po leśnych terenach nad zalewem Bojary w Biłgoraju.

- Reklama -

Pogoda nie rozpieszczała biegaczy. Z nieba lał się żar. To jednak nie zniechęciło zawodników, aby licznie stanąć na starcie i pokonać kilometry oraz swoje słabości. Do biegu zgłosiły się 173 osoby.

Trasa VIII Biegu Sitarskiego prowadziła po leśnych terenach przylegających do biłgorajskiego zalewu Bojary (5 i 10 km to odpowiednio: jedno i dwa okrążenia 5-kilometrowej pętli, 15 km/półmaraton – dwa lub trzy okrążenia okrążenia trasy 7-kilometrowej).

Celem imprezy jest  popularyzacja zdrowego trybu życia – upowszechnianie biegania jako najbardziej dostępnej formy sportu i rekreacji, promocja aktywności fizycznej, rywalizacji w duchu fair play. Nie bez znaczenia jest również rozwijanie aktywnej postawy uczestnictwa w imprezie oraz promocja terenów leśnych Nadleśnictwa Biłgoraj jako miejsca rekreacji i wypoczynku.

W poszczególnych klasyfikacjach biegów najlepsi okazali się:

5 km mężczyźni:

Adrian Ćwikliński (Jarosławiec)

kobiety:

Katarzyna Holc (Lublin)

10 km mężczyźni:

Piotr Biżek (Modliborzyce)

kobiety:

- Reklama -

Anna Śliwa (Tomaszów Lubelski)

półmaraton mężczyźni:

Artur Jendrych (Świdnik)

kobiety:

Anna Psuja (Świdnik)

najlepsi z Biłgoraja:

Joanna Wasilewska

Paweł Biernacki

senior biegu: Edward Król

Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, LKS Znicz Biłgoraj. Partnerzy to: Nadleśnictwo Biłgoraj, Biłgoraj Biega, Net Partners.

Fot. OSiR

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.