- Reklama -

- Reklama -

Victoria Łukowa: Chcemy sprowadzić 2-3 nowych piłkarzy

Victoria Łukowa, grająca w piłkarskiej klasie okręgowej, po rundzie jesiennej zajmuje piąte miejsce. Dobre piąte miejsce, a przez długi czas była to nawet najlepsza drużyna z powiatu biłgorajskiego: - Chcemy 2-3 nowych zawodników przed rundą wiosenną sprowadzić - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej, trener Victorii Łukowa - Marcin Mura.

- Reklama -

W Łukowej radość po pierwszej części sezonu?

Generalnie jesteśmy zadowoleni z runy jesiennej, natomiast wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenie. Uważam, że gdybyśmy mieli „trójkę” z przodu, czyli trzydzieści punktów, to by było tak już naprawdę optymalnie, patrząc na skład jakim dysponujemy. Mieliśmy niestety parę wpadek, tak jak ten ostatni mecz rundy, przegrany na wyjeździe z Grafem Chodywańce. Do tego kilka remisów i stąd taki wynik. Ale chyba nikt nie narzeka, bo myślę, że gdyby ktoś przed sezonem dawał nam 27 punktów, to pewnie każdy wziąłby to w ciemno.

Jest w składzie Victorii zawodnik, który jakoś szczególnie się wyróżnił jesienią?

Nie chciałbym nikogo wyróżniać, bo na te 27 punktów zapracował cały zespół. Ogólnie cała drużyna zasłużyła na pozytywną ocenę.

Hetman Zamość to także pana zdaniem pewniak do awansu?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Oczywiście i bez dwóch zdań. Uważam, że Hetman awansuje i nie wyobrażam sobie innego rozstrzygnięcia. Szkoda, że przegraliśmy z nimi mecz w trzynastej kolejce i na własnym boisku W dodatku grając z absencją podstawowych zawodników. Myślę, że to najlepszy zespół w tym roku w zamojskiej klasie okręgowej. Awansują, ale fajnie, bo jest kilka drużyn, które też potrafią grać w piłkę. Tak Jak Huczwa Tyszowce, Pogoń Łaszczówka, Omega, czy Grom Różaniec. Ten czub tabeli jest całkiem wyrównany.

Na jakich pozycjach będzie pan szukał wzmocnień w przerwie zimowej?

Generalnie będziemy chcieli wzmocnić linię ataku. Bo jeśli chodzi o obronę, to jesienią w miarę to wyglądało, ale mamy problemy ze strzelaniem bramek. Właściwie to od meczu z Gorajem w 10 kolejce, nie strzeliliśmy ani jednej bramki! Czyli w pięciu ostatnich meczach rundy jesiennej nie potrafiliśmy zdobyć gola. Tak nie może to wyglądać na wiosnę, bo to jest problem. Nie wiem co będzie z Maćkiem Chrześcijaninem, który nabawił się kontuzji na początku rundy i to nawet nie na boisku, tylko w pracy. Chcemy 2-3 nowych zawodników przed rundą wiosenną sprowadzić. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie ma potrzeby, żeby robić jakąś rewolucję, bo 27 punktów po rundzie wiosennej to nie jest zły wynik. Nikt na razie nie zgłasza, że chce odejść i zmienić klub.

Plan przygotowań już gotowy?

Na 2 grudnia mamy zaplanowane podsumowanie rundy wiosennej i tam chcemy poważnie porozmawiać o planach i o tym co na wiosnę. Spotykamy się z zarządem klubu i ustalimy to dokładnie. Lista sparingów jest już gotowa. Zaczynamy pod koniec stycznia meczem kontrolnym z Hetmanem Zamość.

Co w pozostałych naszych drużynach grających w piłkarskiej okręgówce? Podsumowanie rund jesiennej w najnowszym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Od wtorku w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w powiecie biłgorajskim.

 

foto: Grom Różaniec

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.