Varius Manx gwiazdą festiwalu w Józefowie

Tegoroczny Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefowie jeszcze się nie rozpoczął, ale już wiadomo, że będzie stać na bardzo wysokim poziomie. Taki wniosek można wysnuć po decyzji komisji, która zwykle kwalifikowała do udziału w konkursie 10 wykonawców, a tym razem postanowiła przyznać 12 nominacji.

 

Przesłuchania odbędą się pierwszego dnia festiwalu, czyli w sobotę 18 sierpnia, a wyniki zostaną ogłoszone dzień później. O nagrody i nominacje do finału Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie powalczą dwa zespoły, duet i 9 solistów. Będą to: „Wzór Skróconego Myślenia” z Tomaszowa Lubelskiego i „Nagape” z Przemyśla, Ida Dzik & Marcin Małek z Warszawy oraz Gabriela Kundziewicz, Agnieszka Ozon i Paulina Serwatka z Warszawy, Edyta Kobylińska z Siedlec, „Sienia” z Wrocławia, Andriej Kotin z Zielonej Góry, Zuza Wiśniewska z Torunia, Kamil Szymański z Lublina i Jakub Zuckerman z Krakowa.

Zespoły będą mieć na swój występ około 30 minut, natomiast soliści powinni przygotować 20-minutową prezentację.

Uczestników konkursu będą oceniać: wokalista, kompozytor i autor tekstów z Hrubieszowa Adam Szabat, historyk, publicysta i krytyk muzyczny Jan Poprawa, reżyserka oraz instruktorka wokalna i teatralna Bożena Dudzińska z Lubiąża koło Wrocławia, a także muzyk i muzykolog Piotr Szymański.

Gwiazdami tegorocznej imprezy, organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, będą, w sobotę – zespół „Nowator”, a w niedzielę – „Head Vision” i „Varius Manx”. Także w niedzielę na scenie pojawi się Kapela „Rzemyki” z Józefowa i jej goście oraz kabaret „Kałamasz”, o którym występujący w nim satyrycy mówią, że to „najmłodszy kabaret w nienajmłodszym składzie”, który tworzą m.in. aktorzy z popularnego serialu telewizyjnego „Ranczo”.

Tegorocznemu festiwalowi, po kilkuletniej przerwie, będzie towarzyszyć Rajd Rowerowy. Wyprawa odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. Zapisy już tylko dziś. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: jkrowerowa@gmail.com.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.