- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Stracił ponad 10 000 zł

34-latek dał się nabrać fałszywemu „ekspertowi” zajmującemu się kryptowalutami. Rozmówca tak go zmanipulował, że zainstalował na komputerze aplikację do zdalnego pulpitu.

- Reklama -

W czwartek 25 listopada do biłgorajskich policjantów zgłosił się 34-letni mieszkaniec powiatu, który został oszukany. Z relacji mężczyzny wynikało, że na początku tygodnia na jego numer komórkowy zadzwonił mężczyzna, który zapytał 34-latka, czy pamięta, jak inwestował pieniądze na giełdzie. Mężczyzna „połknął haczyk”, ponieważ faktycznie około rok wcześniej kupił BITCOINY. Dzwoniący poinformował go, że zgromadzona kwota „urosła” do 50 000 tysięcy złotych i zapytał, czy chce te pieniądze wypłacić. Mężczyzna stwierdził, że część wypłaci, a pozostałą kwotę dalej zainwestuje. Rozmówca dalej tak pokierował rozmową, że zmanipulowany 34-latek zainstalował na swoim komputerze aplikację do zdalnego sterowania pulpitem, dzięki której oszust uzyskał dostęp do jego urządzenia. Mieszkaniec powiatu wykonywał polecenia rozmówcy. W efekcie oszust wszedł w posiadanie jego loginów i haseł do dwóch kont bankowych. 34-latek podał również wygenerowane kody oraz dane z dowodu osobistego.

Kiedy po jakimś czasie 34-latek sprawdził stan swojego konta, okazało się, że z jego konta „zniknęło” ponad 10 000 złotych.

Grzegorz Wróbel

Policjanci poszukują oszustów i ponownie apelują o rozsądek w takich przypadkach. Przypominamy! Nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta czy danych dotyczących kart płatniczych. Nie należy także instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zwłaszcza, jeśli wymaga tego rzekomy „doradca” inwestycyjny lub inna nieznana nam osoba! Jeśli podejrzewamy, że oferowana inwestycja jest nielegalna rozłączmy się, a o swoich przypuszczeniach poinformujmy Policję.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

1 komentarz
  1. Andrzej mówi

    Trzeba być ostrożnym. Samo kupno Bitcoin nie jest przestępstwem i nie jest niebezpieczne. W sumie wręcz odwrotnie. Jednak zdarza się sporo oszustw z nim związanych

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.