- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uważajmy na oszustwa dotyczące niedopłaty za prąd!

Czujnością i zdrowym rozsądkiem wykazał się mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który nie dał się nabrać na informację o odłączeniu prądu. Nie po raz pierwszy oszuści próbują podszyć się pod Polską Grupę Energetyczną. Rozsyłane są fałszywe wiadomości SMS z informacją o planowanym wyłączeniu prądu i linkiem przekierowującym do uregulowania rzekomej zaległości. Ostrożność 38-latka uchroniła go przed utratą pieniędzy.

- Reklama -

Do biłgorajskiej komendy zgłosił się wczoraj (27 maja) 38-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna powiadomił policjantów, że otrzymał na swój numer telefonu komórkowego wiadomość SMS o treści „PGE: Na dzień 27.05.2021 roku zaplanowano odłączanie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności 3.46 złotych.” W wiadomości podany był także link. Na szczęście mężczyzna zachował zdrowy rozsądek i nie otworzył podesłanego linku. Postanowił jednak sprawdzić swoje rachunki i zadzwonić na infolinię PGE. Tam dowiedział się, że jest to próba oszustwa. Bez wątpienia gdyby skorzystał z podesłanego linku mógłby stracić pieniądze zgromadzone na koncie. Policjanci poszukują oszustów i apelują o zachowanie spokoju i rozsądku w przypadku otrzymania takiej lub podobnej wiadomości.

- Reklama -

Przypominamy, że pomysłowość oszustów nie ma granic. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe łudząco podobne do dobrze nam znanych witryn. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Jeśli otrzymamy SMS o zaległości i mamy wątpliwości, czy tak jest faktycznie, skontaktujmy się z usługodawcą przez infolinię i potwierdźmy, że faktycznie mamy jakieś zadłużenie. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas płatności online, a także o tym, że żaden bank nie wysyła do swoich klientów wiadomości z prośbą o podanie haseł lub loginów w celu weryfikacji.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.