- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dwie kobiety straciły pieniądze

Dwie mieszkanki powiatu biłgorajskiego zostały oszukane podczas internetowych zakupów. Jedna z pań chciała sprzedać sukienkę, a druga kupić fotel. Niestety obie transakcje zakończyły się utratą pieniędzy. Robiąc zakupy on-line pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. Niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie nigdy nie klikajmy w podesłane nam od nieznajomych linki i nie podawajmy swoich danych.

W środę 16 grudnia do biłgorajskich policjantów zgłosiły się dwie mieszkanki naszego powiatu, które zostały oszukane. 23-latka poinformowała, że na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż sukienkę. Skontaktował się z nią mężczyzna, który był zainteresowany zakupem. Rozmawiali przez znany komunikator internetowy. Po dogadaniu szczegółów dotyczących transakcji mężczyzna podesłał sprzedającej link, po otwarciu którego kobieta podała swoje dane, aby otrzymać pieniądze. Następnie sprawdziła swoje konto bankowe i okazało się, że zamiast wpływu środków z jej konta zniknęło około 600 złotych.

Z kolei 28-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego we wrześniu tego roku chciała kupić wygodny fotel. W Internecie znalazła ogłoszenie, które ją zainteresowało. Skontaktowała się ze sprzedającym i zgodnie z ustaleniami przelała na wskazane konto kwotę około 600 złotych. Sprzedawca miał wysłać towar bezpośrednio po zaksięgowaniu wpłaty. Kiedy przesyłka nie doszła w ustalonym terminie, pokrzywdzona kilkakrotnie kontaktowała się ze sprzedawcą. Kontakt z nim urwał się, a kobieta zrozumiała, że została oszukana. Sprawę postanowiła zgłosić policjantom.

- Reklama -

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat zachować szczególną ostrożność. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane, nie róbmy tego!  Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

sier. sztab Joanna Pilarska

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.