Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Uważajmy na oszustów

Oszuści wciąż modyfikują swoje metody. Pomysłowość osób, chcących wyłudzić pieniądze, nie ma granic. Przekonała się o tym mieszkanka gminy Biłgoraj, która padła ich ofiarą. Osoba podszywająca się pod nią złożyła około 50 zamówień towarów różnego rodzaju na popularnym portalu ogłoszeniowym. Pamiętajmy, że bardzo ważna jest ochrona swoich danych personalnych. Nigdy nie należy logować się na swoje konto bankowe czy społecznościowe z obcych komputerów.

Wczoraj (11.03) do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 47-letnia mieszkanka gminy Biłgoraj, która poinformowała, że nieznana osoba włamała się na jej konto na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Jak się okazało, osoba podszywająca się pod kobietę złożyła około 50 różnych zamówień od ubrań po części samochodowe czy sprzęt RTV. Część tych osób, jak ustaliła 47-latka, otrzymała link, po otworzeniu którego były proszone o podanie numeru konta. Policjanci ustalają wszystkie szczegóły i apelują o ostrożność.

Bardzo ważna jest ochrona swoich danych personalnych! Nigdy nie należy logować się (podawać loginu/nicku i hasła) z komputera obcego na przykład w kafejce internetowej czy u znajomego, gdyż nie mamy pewności, że na danym komputerze nie jest uruchomione oprogramowanie do pozyskiwania informacji, które powinny być znane tylko nam. Nie należy podawać żadnych danych w odpowiedzi na rzekome zapytania od administracji serwisu aukcyjnego, są to w 100% preparowane przez oszustów wiadomości celem przejęcia naszego konta użytkownika.

- Reklama -

Przypominamy, że pomysłowość oszustów nie ma granic. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe łudząco podobne do dobrze nam znanych witryn. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Jeśli otrzymamy SMS o zaległości i mamy wątpliwości, czy tak jest faktycznie skontaktujmy się z usługodawcą przez infolinię i potwierdźmy, że faktycznie mamy jakieś zadłużenie. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas płatności online, a także o tym, że żaden bank nie wysyła do swoich klientów wiadomości z prośbą o podanie haseł lub loginów w celu weryfikacji.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

1 komentarz
  1. kraksa mówi

    Ciekawe kto przebije ta trzydziestoletnia kobiete która bedac sama w mieszkaniu odebrala telefon gdzie poinformowano ja ze sie włamuja do jej domu czy mieszkania. I jesli ma jakies cenne rzeczy to powinna natychmiast cos z nimi zrobic. ta młoda kobieta powiedziała ze ma gotówke w wiekszej ilosci. I co ma zrobic. Poradzono jej zeby zapakowała w reklamówke i wyrzuciła przez balkon stajacemu tam na dole policnatowi który ja bezpiecznie zdeponuje. I tak zrobiła. Wyrzuciła przez okno ponad 60 tys zł . podszedł po reklamowke niby policjant wział i sobie poszedł. i na tym koniec. nie musiał sie włamywac kombinowac z oknami. ot dostał prezent w postaci torby z 60 tys zł.który dosłowanie spadł mu z nieba tzn z balkonu. czy ludzie juz wogóle przestali myslec. inaczej mówiac To sie w pale nie miesci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.