- Reklama -

Uwaga, „szklanka” na drodze! Policja apeluje o ostrożność

Sobotni poranek zaskoczył kierowców, gdyż w wielu miejscach jezdnia jest oblodzona. Doszło już do dwóch wypadków na drodze wojewódzkiej nr 835.

Ujemne temperatury i marznący deszcz to czynniki, które powodują bardzo niekorzystne zjawisko, tak zwaną „szklankę” na drogach naszego powiatu. Bardzo śliska jezdnia powoduje, że chwila nieuwagi może zakończyć się kraksą.

W sobotę 23 listopada  na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło już do dwóch wypadków. Pierwszy wydarzył się na trasie między Frampolem a Gorajem, do drugiego doszło na południe od Księżpola, na trasie pomiędzy Płusami a Księżpolem. Czołowo zderzył się samochód ciężarowy i osobowy. Po zderzeniu oba pojazdy wypadły z drogi. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Biłgoraja, Księżpola, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, które przetransportowano do szpitala.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. (Źródło: Lublin 112) 

– Biłgorajska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na warunki atmosferyczne, które obecnie panują na drodze. W tym momencie zablokowana jest trasa 835 na odcinku Księżpol – Płusy, policjanci kierują samochody osobowe na objazdy – informuje mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

- Reklama -

Takie warunki na drodze mogą utrzymać się do końca dzisiejszego dnia. Dlatego podczas jazdy należy zachować szczególną ostrożność!

 

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zaleca, aby:

 1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.
 2. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsca pobytu, aż do ustąpienia zagrożenia.
 3. Przebywając poza terenem zabudowanym, unikać wędrówki na przełaj, trzymając się tylko przetartego szlaku lub drogi. Udzielać pomocy osobom niesprawnym ruchowo, starszym i zniedołężniałym. Należy zwrócić szczególną uwagę na dzieci.
 4. Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
 5. Jeżeli podczas jazdy warunki pogodowe pogarszają się, dojechać do najbliższych siedzib ludzkich i przerwać podróż.
 6. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

 

 

- Reklama -

12 Komentarze
 1. Ja mówi

  Zadzwoń po ubera

 2. John mówi

  Moze sms to jest pomysl.Jak kierowca by dostal takiego sms to samochod by sam zwolnil .Za szybka jazde system powiadomil by odpowiednie organa i mandat by przynosl listonosz normalnie za pokwitowaniem do domu.Pewnie to bedzie niedaleka przyszlosc .

 3. Czytelnik mówi

  Do Grześ:
  Nie chcę obrażać ale jeśli człowiek jest już tak ustawiony, że czeka na sms z info o pogodzie to coś nie tak, bo można przecież spojrzeć za okno i zobaczyć jak jest a nawet wyjść na ulicę i przejechać butem po asfalcie. Bo te sms od IMGW to też niepewne (raz byłem pod Krakowem i dostałem sms o zagrożeniu w woj. Zachodniopomorskim).

  1. Petr mówi

   To po co zostały wydane pieniądze z rąk podatników na ten zje*any system?! Wiadomo, że nikt nie powinien opierać się tylko na jakimś systemie, ale skoro już jest to mógłby działać. Ja dostałem 10 smsów z czego 2 były uzasadnione….

 4. Grzes mówi

  Gdzie były SMS-y od INGW czy coś tam?

  1. Petr mówi

   I to jest bardzo dobre pytanie. Z 10 sms’ów, które dostałem tylko 2 były uzasadnione. Natomiast gdy jest prawdziwe zagrożenie – cisza. Kasa z rąk podatników wydana na beznadziejny system. Kolejny owoc niekompetentnych polityków.

 5. John mówi

  Jak jest zima to musi byc zimno i slisko.Kierowco noga z gazu oczy dookola glowy i wlacz myslenie na wyzszy poziom.Slyszalem takie zdanie ze cmetarz jest pelen tych ktorzy mieli pierwszenstwo.Bardzo gleboka mysl.Nie zabijaj na drodze i sam sie nie daj zabic.Badz madry przed szkoda.

 6. Obywatel mówi

  Jest zima to są i gorsze warunki należy się dostosować albo nie ruszać z domu. Bo się wszyscy nauczyli i jeżdżą jak w lato. To że jest np. do 70km/h to nie znaczy że nalezy jechać z taką prędkością minimalną tylko trzeba myśleć chociaż trochę i czasami 40 km/h jechać. Proponuje do Skandynawii na sezon zimowy pojechać to zobaczycie jak tu jest. Nikt nie płacze że chodnik nie odśnieżony. Jak ktoś się wywróci to wstaje i idzie dalej. A u nas w zimie źle, w lecie za gorąco… Społeczeństwo się za wygodne zrobiło.

 7. Polak mówi

  Małe sprostowanie odnośnie wypadku między plusami a księżpolem niewiedzialem żeby policja kierowała na obiazdy bo jechałem w jedną potem w drugą stronę i nikt nie kieruje na objazdy, ci co znają teren to się wycofują i na biszcze reszta stoi, odnośnie komentarza że policyia kieruje na obiady.

 8. Ahja mówi

  Drogowcy jak zwykle zaspali. Wiadukt na Al. JP2 przy wyjeździe na Lublin lodowisko o godzinie 8.00. A wystarczyło sypnąć trochę piachu z solą. Ehh.

 9. Łukasz mówi

  Tylko czekać na głosy od społeczeństwa
  „Gdzie są piaskarki!!!!”
  „I znowu drogowców zima zaskoczyła”
  „Panie premierze, jak żyć”😁👍

  1. Pan Premier mówi

   Krótko

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.