- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uwaga na portale społecznościowe! Kobieta straciła 6 tys. zł

49-latka podczas przeglądania portalu społecznościowego w telefonie zobaczyła profil banku i sądząc, że znajduje się na oficjalnej stronie postanowiła się zalogować na swój rachunek. W efekcie z jej konta „zniknęło” prawie 6000 złotych.

- Reklama -

21 lutego do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 49-latka, która oświadczyła, że przed kilkoma dniami na popularnym portalu społecznościowym zobaczyła profil swojego banku. Sądząc, że jest to oficjalna strona postanowiła zalogować się na konto. Natychmiast pojawiła się informacja o konieczności wykonania aktualizacji. Po zalogowaniu na rachunek zaczęła otrzymywać wiadomości SMS z kodami, które wpisała na stronie, następnie otrzymała informację, że aktualizacja została zakończona. Nic nie wzbudziło jej podejrzeń. Kilka dni później ponownie zalogowała się na swój rachunek bankowy i wtedy okazało się, że z jej konta „zniknęło” prawie 6000 złotych. Kobieta o całej sytuacji poinformowała policjantów, którzy teraz poszukują oszustów.

 

- Reklama -

Po raz kolejny policja apeluje o czujność i rozwagę podczas korzystania z internetu. Należy pamiętać o tym, że oszuści wciąż modyfikują swoje metody. Osoby te potrafią tworzyć strony łudząco podobne do oficjalnych stron banków, instytucji czy sklepów. Wszystko dokładnie trzeba czytać i korzystać tylko z zaufanych źródeł i stron.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.