- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uwaga mieszkańcy gminy Łukowa!

Mieszkańcy gminy Łukowa mają czas do 23 lutego 2020 roku na likwidację odprowadzanej wody drenażowej i opadowej do kanalizacji sanitarnej. Pracownicy Urzędu Gminy w Łukowej apelują do społeczności i zaznaczają, że w niedługim czasie będą mieć miejsce kontrole w każdym gospodarstwie.

- Reklama -

Głównym zadaniem kanalizacji sanitarnej jest odprowadzanie ścieków  bytowych do oczyszczalni. Natomiast odprowadzanie wody, tym również deszczówki, do kanalizacji sanitarnej jest surowo zabronione o czym mówi ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę oraz zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

urząd MArszałkowski projekt

Jednak ten proceder jest stale obecny w gminie Łukowa, szczególnie podczas silnych dreszczów, kiedy opadów atmosferycznych jest znacznie więcej. Wobec tego, niezbędnym jest kierowanie się art. 9 ust. 3, która mówi następująco: „Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jest obowiązane do prowadzenia regularnej kontroli przestrzegania warunków wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych”. Wobec tego faktu, urzędnicy gminy Łukowa oraz pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łukowej przeprowadzą kontrole z użyciem tzw. urządzenia zadymiającego.

Wzywamy właścicieli posesji, z których ścieki opadowe i wody drenażowe odprowadzane są do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej do dobrowolnego i natychmiastowego usunięcia istniejących nieprawidłowości w terminie do dnia 23 lutego 2020 roku ­– mówi Dariusz Panas, kierownik ZGK w Łukowej.

W przypadku nie dostosowania się do powyższych wymogów będą sankcje karne, o których jest mowa w powyższej ustawie, tzn. kara ograniczenia wolności, bądź grzywna do 10 000 złotych.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

J.P.

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Aga mówi

  Też mam silne dreszcze czasami…. ale żeby od razu wodę do kanalizacji…. no jak to tak

 2. Anonim mówi

  Nareszcie. Bo jak nie to że kradną wodę jak kiedyś pisało to teraz dolewają. Mają kasę to myślą że wszystko wolno.

  1. Anonim mówi

   To nie jedyny problem tej gminy!!!! Nie wszyscy mieszkańcy gminy są podłączeni do kanalizacji nawet była radna nie ma kanalizacji.Co tacy mieszkańcy robią z fekaliami ze swoich gospodarstw???? Odprowadzają je do bezpośrednio do rowów wszyscy !!! Wiedząc że srają sobie pod własnym nosem. Wójt wie o wszystkim i przymyka oko. Bo co zrobić jak jest problem z przyjmowaniem ścieków??? Taka kontrola powinna się odbyć również u tych gospodarzy. To urządzenie sprawdziło by gdzie lądują ścieki. Ja wam powiem gdzie na przykład na terenach Natura 2000 miejsce piękne stawy wylęg wielu zwierząt. Proszę zainteresujcie się tym. problemem. Spacery wieczorne odpadaj

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.