- Reklama -

Uwaga, będzie mocno wiać!

Noc z poniedziałku na wtorek:

Centrum głębokiego ośrodka niskiego ciśnienia znajdzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek nad wodami Morza Bałtyckiego. Istotnie nasilony gradient poziomy ciśnienia pomiędzy aktywnym niżem skandynawskim a rozbudowującym się wyżem nad Wyspami Brytyjskimi przyczyni się do wystąpienia silnych porywów wiatru, które na terenie województwa lubelskiego mogą osiągnąć 60-90 km/h z sektora północno-zachodniego, zachodniego. Tak duża prędkość wiatru, która zacznie słabnąć z biegiem wtorku, będzie doprowadzać do szkód w drzewostanie, ponadto może uszkadzać oraz zrywać dachy, a także spowoduje uszkadzanie i zrywanie napowietrznych linii energetycznych. Co więcej w pierwszej części nocy prognozowane są opady deszczu związane z przemieszczającym się nad krajem frontem chłodnym. Potem lokalnie mogą wystąpić rozpogodzenia. Temperatura wyniesie od 1 °C do 4 °C.  Na terenie kraju niewykluczone są lokalne burze, które mogą przybierać postać liniową.

Wtorek i noc z wtorku na środę:

We wtorek, w dalszym ciągu pozostawać będziemy w zasięgu obszaru obniżonego ciśnienia. Niż „BARBARA” przemieści się nad kraje bałtyckie. Z północnego-zachodu tuż za frontem chłodnym rozpocznie się spływ chłodniejszej masy powietrza. Temperatura wyniesie od 2 °C do 6 °C. Prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu o zmiennym natężeniu. W nocy z wtorku na środę nawet śniegu. Prędkość wiatru w porywach wyniesie od 60 km/h do 90 km/h z północnego-zachodu, zachodu. Natomiast stałe wartości oscylować będą w przedziale 18-30 km/h.

Po przejściu niżu Polska zacznie dostawać się pod wpływ rozległego obszaru podwyższonego ciśnienia. Czeka nas stabilizacja pogody. Silnie wiać może do środowego ranka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.