- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ustaw światła w samochodzie za darmo

23 listopada, odbędzie się ogólnopolska akcja policji o nazwie „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, podczas której na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. Jedną z nich jest stacja w naszym powiecie.

- Reklama -

Biuro Ruchu Drogowego Policji, zainicjowało akcję, podczas której każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojeździe na wybranych stacjach diagnostycznych. Kampania o nazwie Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma za zadanie, uświadomić kierowcom jak ważnym czynnikiem, wpływającym na bezpieczeństwo na drodze są światła pojazdu. W sobotę, w powiecie biłgorajskim, za darmo będzie można sprawdzić swoje światła na stacji: FAST-FIX Speed Car w Biłgoraju na ul. Wiejska 20A.

Jak podaje Biuro Ruchu Drogowego, Komendy Głównej Policji – Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

- Reklama -

Należy również pamiętać, że bezpieczeństwo w dużym stopniu zapewnia noszenie odblasków przez pieszych. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego – pieszy poruszający się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Za brak odblasku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł. Pamiętajmy o tym dodatkowo w terenie zabudowanym, ponieważ to właśnie w miesiącach jesiennych, najczęściej dochodzi do kolizji z udziałem nieoświetlonych pieszych.

Bardzo często, samo nienoszenie kamizelek oraz odblasków usprawiedliwiamy, mówiąc, że inni będą się śmiać lub po prostu o nich zapominamy o elementach, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo. Dodatkowo odpowiadamy, że gdy jedzie samochód, włączamy latarkę w telefonie i to wystarcza. Niektórzy kierowcy niejednokrotnie spotkali się z sytuacją, gdy niewiele brakowało do wypadku z powodu nieoświetlonego pieszego albo rowerzysty lub do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło. Pamiętajmy o tym nie tylko podczas policyjnych akcji, ale również wtedy, kiedy one nie trwają.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. AK mówi

    A rajdowcom ustawcie jeszcze kierunkowskazy bo drogi to nie rajdy i są bardzo potrzebne innym widzącym rajdowców w akcji*
    *- akcji wkurzania innych użytkowników drogi

  2. sylwek mówi

    tak, tak byłem 🙂 Yanosik wie co potrzeba

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.