- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ustalili wynagrodzenie burmistrza

- Reklama -

29 listopada odbyła się sesja Rady Miejskiej w Józefowie. Jednym z jej punktów było ustalenie wynagrodzenia burmistrza Romana Dziury. Dużo miejsca poświęcono również funkcjonowaniu Rodzinnych Domów Pomocy. 

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia Burmistrza, które będzie zbliżone do dotychczasowego i będzie wynosić 7 tysięcy 100 złotych netto.

- Reklama -

Rodzinne Domu Pomocy, od tradycyjnych domów pomocy społecznej różnią się tym, że w każdym może zamieszkać maksymalnie 8 osób, dzięki czemu można dla każdego, indywidualnie dostosowywać na przykład dietę czy zabiegi rehabilitacyjne. Zdecydowanie niższe są również koszty pobytu w takiej placówce.

Pierwsza już rozpoczęła działalność, a powstała na bazie dawnego ośrodka zdrowia w Długim Kącie-Osadzie. Kolejne trzy powstają od podstaw w Józefowie i mają być gotowe do końca roku. – Będziemy w nich mieć do dyspozycji łącznie 24 miejsca. W pierwszej kolejności będą one przeznaczone dla naszych mieszkańców, ale żeby maksymalnie wykorzystać te możliwości nie zamykamy się na sąsiednie albo blisko położone gminy. By było to możliwe, po czwartkowej decyzji naszych radnych, podobne uchwały muszą przyjąć rady zainteresowanych gmin i dopiero wtedy będziemy mogli podpisać stosowne porozumienia – tłumaczy w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Po zakończeniu całej procedury z rodzinnych domów w gminie Józefów będą mogli korzystać także mieszkańcy gmin: Łukowa, Susiec, Krasnobród, Zwierzyniec, Aleksandrów i Tereszpol. Zainteresowanie tą ofertą zgłosiły również Bełżec i Lubycza Królewska.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.