- Reklama -

- Reklama -

„Urzędnicy grają w ping-ponga” – pisze mieszkaniec powiatu

Taki list dostaliśmy od mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Chodzi o urzędniczy ping-pong, czyli wieczną "spychologię". Jest też zadanie dla Nowej Gazety Biłgorajskiej, które mamy oczywiście zamiar wypełnić. Czekamy na wiadomości. Po to są lokalne media - żeby z uwagą słuchać mieszkańców, a nie tylko kopiować gotowe komunikaty i inne bzdury. Adres : nowa@gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

W nawiązaniu do Waszego artykułu w Nowej Gazecie Biłgorajskiej z dnia 06.09.2022 przedstawiającego potrzebę modernizacji drogi powiatowej na odcinku od m. Bukownica do m. Tereszpol Zaorenda, pragnę poinformować, że w tej sprawie wcześniej zwróciłem się do Pana Michała Mulawy- wicemarszałka Województwa Lubelskiego pismem z dnia 06.07.2022 z prośbą o wsparcie finansowe na modernizację części odcinka drogi pomiędzy m. Tereszpol-Zaorenda a m. Szozdy.

Wspomniany artykuł można przeczytać tutaj: https://gazetabilgoraj.pl/radny-zada-remontu-drogi-tej-w-gminie-tereszpol/

Ten ostatni odcinek podobno jest własnością Polskich Kolei Państwowych, biegnących wzdłuż linii kolejowej Zwierzyniec – Biłgoraj, którego odcinek jest w najgorszym stanie technicznym trasy rowerowej Green Velo, na obszarze biłgorajskiego powiatu.

Powyższe moje pismo do pana wicemarszałka przesłałem do wiadomości Panom: Wójtowi Gminy Tereszpol oraz Starosty Biłgorajskiego.

Po moim pisemnym wystąpieniu otrzymałem pisemną odpowiedz z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie w dniu 18.08.2022 r. Mnie odpowiedź nie zadawalała merytorycznie merytorycznie – nie ma mowy o wsparciu finansowym ani wyznaczeniu konkretnych działań ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

Takie odbicie urzędniczej piłeczki pinpongowej nie wnoszącej do wyżej wymienionej sprawy nic optymistycznego, aby wizualny wygląd tych drogowych odcinków zdecydowanie się poprawił.

Dobrze się stało, że Radny Powiatu Pan Mirosław Późniak poruszył temat modernizacji drogi Bukownica-Tereszpol Zaorenda, o czym dowiedziałem się z Waszego artykułu.

- Reklama -

Jednak w artykule nie ma wzmianki o tym najbardziej wstydliwym, zaniedbanym odcinku części trasy Geen Velo od m. Tereszpol-Zaorenda do m. Szozdy.

Tutaj prawdopodobnie będzie potrzebne uzgodnienie pomiędzy Panem Wójtem Gminy Tereszpol a zarządcą drogi, PKP- dotyczące warunków techniczno-finansowych planowanej inwestycji.

Mam przekonanie, że to pilnie nastąpi z korzyścią dla rzeszy miłośników rowerowej turystyki, wśród których jest autor niniejszego pisma, często odwiedzający na rowerze ten piękny krajobrazowo szlak Green Velo.

W związku z powyższym, uprzejmie proszę Szanowną Redakcję o monitorowanie przedłożonej przeze mnie sprawy.

Proszę, w ramach swoich możliwości, mobilizować Władze Samorządowe Gminy, Powiatu, Województwa, aby pilnie podjęły starania o poprawę stanu technicznego i wizualnego wspomnianych dróg szlaku Green Velo.

 

Z góry dziękuję,

Stały Czytelnik „Nowej Gazety Biłgorajskiej”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.