Urwali ręce figurce

 

Kapliczka Matki Bożej stoi w centrum Dereźni, na skrzyżowaniu ulic. W 2015 roku została odrestaurowana, a tym samym ocalona od zniszczenia. Był to efekt społecznego zaangażowania mieszkańców.

Przed dniem Wszystkich Świętych została zniszczona. Wandale, nie bacząc na świętość miejsca, odłamali Matce Bożej ręce. Jak zauważa sołtys Dereźni Zagrody Piotr Harasim, to już drugi akt wandalizmu w ciągu ostatniego roku. W lipcu chuligan zniszczył figurkę Matki Bożej. – Mieszkańcy złożyli się i figurka została naprawiona. Teraz, po kilku miesiącach spotkaliśmy się z kolejnym aktem wandalizmu – mówi. Dodaje, że sprawa została zgłoszona na policję. 

Sołtys miejscowości informację o wandalizmie umieścił również na profilu społecznościowym. "Proszę o zwracanie uwagi na osoby kręcące się przy kapliczce i reagowanie na wszelkie próby wandalizmu, a także na informacje o tych osobach bądź wskazanie winnego lub winnych tych zniszczeń" – napisał sołtys. Mieszkańcy żywo zareagowali i pojawiły się liczne komentarze, które potępiają tego typu zachowanie. "Niestety, tego nie da się leczyć… Z drewnianej kapliczki na krzyżówce, jadąc na Biłgoraj z Dereźni, ktoś skradł figurkę Jezusa… brak słów" czy "Mądry tego nie robił". 

Społeczność Dereźni czeka na złapanie sprawcy. Zapewne mieszkańcy miejscowości również i tym razem będą się starali odbudować figurę. Obecnie oderwane ręce są włożone do figury. 

 Niestety, kapliczki padają ofiarami wandalizmu. Kilka lat temu w Ignatówce 21-latkowi spodobały się obrazy w kapliczce. Postanowił, że jeden z nich zabierze ze sobą do domu na pamiątkę. Niestety, mężczyźni nie uszanowali przydrożnej kapliczki. Zostawili po sobie porozbijane flakony i porozrzucane kwiaty.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.