- Reklama -

- Reklama -

Uroczystości trzeciomajowe w Potoku Górnym

3 maja dla Polaków jest dniem szczególnym. Tego dnia wracamy myślami do ważnych wydarzeń z dziejów naszej ojczyzny. Nie inaczej było w gminie Potok Górny.

- Reklama -

Mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym rozpoczęły się gminne obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To właśnie ta symboliczna data oznacza uchwalenie konstytucji, pierwszej w historii istnienia Rzeczypospolitej Polskiej. Była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną spisaną konstytucją.

- Reklama -

– Obchodzimy dzisiaj dwa święta. Jednym z nich jest 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a drugim święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Oba są nierozerwalnie związane z naszą niepodległością. Ich wspominanie ma ogromne znaczenie szczególnie teraz, kiedy trwa wojna na Ukrainie – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny. – Wszystkie wydarzenia z historii Polski uczą nas, jak ważny jest patriotyzm, oraz jak ogromne znaczenie ma jego krzewienie w szczególności wśród dzieci, ponieważ to one stanowią przyszłość naszej ojczyzny – dodaje.

~Michał Kuliński

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.