- Reklama -

Uroczystości patriotyczne w Księżpolu

Odśpiewaniem "Roty" oraz przemarszem przez Księżpol rozpoczęły się dziś uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Księżpolu. Następnie zebrani zgromadzili się w kościele parafialnym, aby wspólnie modlić się w intencji Ojczyzny.

Władze gminy Księżpol, samorządowcy, strażacy, przedstawiciele szkół, organizacji, zespołów, Kół Gospodyń Wiejskich i Klubów Seniora spotkali się przed Urzędem Gminy 11 listopada, aby wspólnie świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem „Roty” i przemarszem do kościoła parafialnego w Księżpolu. Następnie zebrani zgromadzili się na Mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą sprawował proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu ks. Marian Drążek.

Wdzięczni Bogu za tych wszystkich, którzy swój trud, pot i krew ofiarowali za nas, byśmy mogli dzisiaj stanąć w tym swoistym apelu wdzięczności i przed Boży Tron zanieść modlitwy za tych, którzy żyli na przestrzeni wieków, tych, którzy umierali na polach bitew całego świata, tych, którzy pracą tworzyli nasz dom ojczysty. Także chcemy wspomnieć o tych, którzy troszczą się, by Polska była Polską i pełni nadziei zachować tę bogatą, pomyślną przyszłość dla przyszłych pokoleń – mówił.

Posłuchaj:

- Reklama -

W bardzo podniosły i uroczysty nastrój wprowadziła wszystkich akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu. Przepięknie zaśpiewał także chór „Tęcza” prowadzony przez Iwonę Migacz.

Po Mszy zebrani przeszli na cmentarz parafialny w Księżpolu, gdzie złożyli wieńce pod zbiorową mogiłą żołnierzy z okresu I wojny światowej. Honorową wartę przy pomniku pełniły zuchenki z gromady „Słoneczne promyki”. Odśpiewano także hymn, włączając się tym samym do akcji „Niepodległa do hymnu”, a wszystkim obecnym za udział w uroczystościach dziękował wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.