- Reklama -

- Reklama -

Uroczystości na Dzień Patronki Szkoły

15 maja br. odbył się Dzień Patrona Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym. W uroczystości uczestniczył wójt gminy Księżpol, dyrekcja, nauczyciele, delegacja rady rodziców, proboszcz, wikary oraz pracownicy szkoły. Uroczystości miały charakter symboliczny ze względu na trwającą pandemię.

Uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły w Majdanie Starym rozpoczęły się Mszą świętą, która sprawowana była w intencji patronki Zofii Krawieckiej oraz całej szkolnej społeczności. Sprawował ją ks. Adrian Borowski, wikariusz posługujący w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym.

Na uroczystości zarówno ks. wikariusz, jak i dyrektor szkoły podkreślali, że najważniejsza jest w tym momencie jedność i pamięć. Wspomniano także, że Zofia Krawiecka, patronka szkoły, wiele zrobiła dla majdańskiej społeczności, co ma oddźwięk w obecnym czasie. Uroczystości miały wymiar dydaktyczny i zapisane są w programie wychowawczym szkoły.

– Na Zofii Krawieckiej mieszkańcy Majdanu wyrośli. Przekazują oni tę relację i wdzięczność. Pani Zofia Krawiecka żyła z tą społecznością przez tyle lat, tutaj pracowała i działała jako społeczniczka. Ludzie to pamiętają, bo m.in. robiła zastrzyki, była razem w obozie, budowała szkołę. My też chcemy budować to, co w szkole jest teraz, np. wartości, które wpisujemy w swoją pracę i będziemy to kontynuować żeby nasi uczniowie byli choć w małym stopniu jej naśladowcami – mówiła Irena Szmołda, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym.

- Reklama -

Po skromnych uroczystościach w kościele uczestnicy udali się na miejscowy cmentarz, aby złożyć na grobie śp. Zofii Krawieckiej wieńce oraz zapalić znicze.

Uatrakcyjnieniem uroczystości związanych z Dniem Patrona Szkoły było zorganizowanie konkursu plastycznego on-line pt. „Kwiaty dla patronki”. Efekty można zobaczyć na stronie internetowej szkoły.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.