- Reklama -

Uroczystości majowe w Łukowej

3 maja w gminie Łukowa obchodzono święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Strażaka.

Uczestnicy uroczystości, na czele z pocztami sztandarowymi, władzami gminy, przedstawicielami samorządu, strażakami ze wszystkich jednostek OSP i mieszkańcami gminy Łukowa, zebrali się przy remizie w Łukowej i przemaszerowali do kościoła parafialnego, niosąc obraz świętego Floriana, patrona strażaków.

Następnie w kościele odprawiono uroczystą Mszę św., a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łukowej przygotowali z tej okazji krótką akademię. Kilka utworów wykonał także chór „Wiolinki”. Po eucharystii dzieci na placu przed kościołem zatańczyły dwa piękne tańce.

- Reklama -

Była także okazja do podziękowań i życzeń kolejnych lat dobrej służby Ojczyźnie. Kilka zdań o historii święta powiedział wójt gminy Łukowa Stanisław Kozyra. A symboliczne bukiety kwiatów, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, otrzymali komendanci wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Władek z bolesławina mówi

  Gościu ty kompletnie nie rozumiesz mojego komentarza albo jesteś taki tępy albo debil !!!! z resztą piszesz bez sensu i zdania nie umiesz prawidłowo z klecić ..

 2. Władek z bolesławina mówi

  W łukowej to co nie których strażaków powinni pognać i zabrać mundury bo są tam na sztukę i na pokaz , jak się pali to ich nigdy niema !!! taka głupia mentalność głupich łukowców somsiad jest strażakiem to i ja musze być ..pognać i niech zostaną tylko ci co naprawdę działają…

  1. Tfu mówi

   Nie pakuj wszystkich do jednego wora piszac „glupi łukowcy” wiadomo ze kazdy nie jezdzi na akcje jak w wiekszosci osp. Ja sam jestem czesto i ogolnie osp ksrg łukowa zawsze wyjeżdza na akcje szybko i sprawnie nie to niektóre jednostki z gminy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.